مجوز برند

ثبت مجوز برند فوری

اگر به دنبال ثبت برند هستید حتماً از مجوز برند زیاد شنیده، برای مجوز برند باید اصول و شرایطی در نظر گرفته شود و بر اساس آن این اصول و شرایط مجوزی را که مورد قبول کارشناسان اداره ثبت شرکت ها باشد، ارائه کنید. برخی افراد نیز هستند که هیچ گونه مجوزی برای ثبت برند ندارند و حال سوال اینجاست، که آیا می توانند بدون مجوز نیز برند ثبت کنند؟ یا اینکه چه مجوز هایی به عنوان مجوز ثبت برند مورد قبول و تایید می باشد.

تمام سوالات شما را در این زمینه پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص ثبت برند و ضوابط و شرایط آن بدانید. در این مقاله تمامی نکات مربوطه برای مجوز برند ارائه شده تا راهنمای شما باشد.

مجوز برند

برند به مجموعه نماد ها، اشکال، تصاویر، کلمات، مخفف کلمات و واژگان گفته می شود که معرف محصول یا خدمات خاصی هستند، برند های تجاری زمانی مورد اعتبار قانونی هستند که با شرایط و ضوابط اداره مالکیت صنعتی به ثبت برسند و در خصوص آنها تصدیق نامه برند صادر می شود. برند تجاری تفکیک محصول از سایر محصولات مورد نظر در بازار است و برای این منظور ثبت برند هایی که پیش از درخواست ثبت شما به ثبت رسیده است مجدد قابل ثبت نمی باشد.

شرایط و قواعد مجوز برند در مالکیت معنوی

بر اساس قانون اداره مالکیت معنوی برند باید شرایط زیر را داشته باشد تا به عنوان مجوز برند تقاضا شده مورد قبول قرار بگیرد.

 1. بنابراین مجوز برند باید دارای تاریخ اعتبار باشد و مجوزی که تاریخ آن گذشته باشد مورد قبول نخواهد بود.
 2. مجوز باید به نام خود متقاضی باشد و چنانچه مجوز به نام شخص دیگری باشد باید درصدی از برند به نام شخص دیگر شود، در حالت دوم برند به صورت اشتراکی به ثبت می رسد.
 3. موضوع مجوز برند باید با طبقات برند دارای ارتباط باشند از این رو انتخاب طبقاتی که با موضوع برند هم خانی ندارد موجب رد درخواست برند خواهد شد.
 4. مجوز مربوطه باید از سوی ارگان های ذی ربط صادر شده باشد و دارای مهر و هلوگرام مرکز مربوطه باشد.
 5. شما می توانید با استفاده از یک مجوز هر تعداد برند در طبقات مرتبط به ثبت برسانید.
 6. اگر می خواهید ثبت برند در طبقاتی داشته باشید که در چندین حوضه مختلف می باشد باید چند مجوز با موضوعات مرتبط ارائه دهید تا بتوانید برند را در زمینه های مختلف به ثبت برسانید.

لزوم مجوز برند به این علت است که اولاً اشخاصی اقدام به ثبت برند کنند که صاحبان کسب و کار هستند و در ثانی مشخص شود هر برند قرار است در چه حوزه ای معرفی شود.

کارت بازرگانی به عنوان مجوز برند

کارت بازرگانی برای مواردی ارائه می شود که برند غیر فارسی یا ثبت برند بدون معنا می خواهید داشته باشید در این صورت باید کارت بازرگانی ارائه نمایید. از آنجایی که کارت بازرگانی خود مجوزی است برای انجام امور بازرگانی، در برخی از طبقات می توانید کارت بازرگانی را به عنوان مجوز ارائه نمایید.

توجه داشته باشید که از کارت بازرگانی می توانید در ثبت برند های متعددی استفاده کنید. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که شما از کارت بازرگانی می توانید در ثبت برند در طبقات محدود استفاده کنید.

کارت عضویت به عنوان مجوز برند

کارت عضویت در اتاق بازرگانی در مواردی که می خواهید برند لاتین داشته باشد و یا می خواهید برندی ثبت کنید که مفهوم و معنای فارسی ندارد، می توانید از کارت عضویت اتاق بازرگانی نیز استفاده کنید. در برخی موارد همانند کارت بازرگانی می توانید از کارت عضویت نیز به عنوان مجوز برند استفاده کنید. در این صورت یعنی اگر کارت عضویت در اتاق بازرگانی را به عنوان مجوز استفاده کنید، می توانید کالا های محدودی را به عنوان کالاهای برند انتخاب کنید.

نکته لازم به ذکر در خصوص کارت عضویت این است که از کارت عضویت می توانید تنها در ثبت یک برند استفاده کنید و در صورتی که بخواهید ثبت برند دیگری داشته باشید نمی توانید مجدد از کارت عضویت در اتاق بازرگانی استفاده کنید.

ثبت برند با جواز کسب

مجوز ثبت برند می تواند هر نوع پروانه ای مبنی بر فعالیت صنفی یا غیر صنفی یا شرکتی و حقیقی باشد بنابراین محدودیتی در ارائه مجوز وجود ندارد و افرادی که دارای پروانه کسب یا پروانه فعالیت هستند می توانند جواز کسب را نیز به عنوان مجوز برند ارائه دهند، جواز کسب ممکن است برای اشخاص حقیقی و با نام شخص حقیقی صادر شود و یا برای اشخاص حقوقی به نام نماینده شخصیت حقوقی صادر شود. در هر صورت باید برای ثبت برند مجوز به نام خود متقاضی باشد چه حقیقی چه حقوقی که در درخواست های اشخاص حقوقی مجوز به نام شرکت و نمایندگی شخص حقیقی است.

ثبت برند بدون مجوز

ثبت برند بدون داشتن مجوز امکان پذیر نمی باشد، زیرا مجوز برند باید با طبقه برند مرتبط باشد. بنابراین درخواستی که بدون ارائه مجوز به اداره مالکیت صنعتی ارائه می شود مورد رد قرار می گیرد، از این رو اشخاصی که مجوزی برای فعالیت ندارند می توانند با تیم حقوقی ما در ارزان ثبت تماس بگیرند. مجموعه حقوقی ارزان در دریافت مجوزات رسمی از ارگان های دولتی مختلف، خدمات حقوقی ارائه می دهد. شما می توانید هم اکنون با کارشناسان پایه یک ما تماس بگیرید و مجوز ثبت برند را در زمینه فعالیت مورد نظر برای ثبت برند دریافت نمایید.

ثبت مجوز برند فوری
مجوز برند

مدارک لازم برای ثبت برند

برای ثبت برند مدارکی لازم است که مجوز یکی از این مدارک می باشد و باید سایر مدارک را نیز تهیه نمایید تا در روند ثبت برند دچار مشکل نشوید این مدارک به عبارت زیر می باشد.

مدارک اشخاص حقیقی:

 • مدارک هویتی صاحب برند
 • گواهی امضاء صاحب برند
 • شماره تلفن به نام صاحب برند
 • در صورت فارسی نبودن برند همان طور که گفته شد یا کارت عضویت و یا کارت بازرگانی باید ارائه شود.
 • مجوز مبنی بر فعالیت در زمینه ثبت برند
 • در صورت داشتن وکیل ارائه وکالت نامه
 • در صورت لزوم ارائه مدارک حق اولویت

مدارک اشخاص حقوقی:

 • مدارک هویتی مدیر عامل شخص حقوقی
 • آگهی ثبت یا روزنامه رسمی مربوط به ثبت شرکت
 • روزنامه رسمی مربوط به آخرین تغییرات شرکت و یا آگهی آخرین تغییرات شرکت
 • مجوز مبنی بر فعالیت قانونی شرکت اعم از جواز تأسیس، پروانه بهره برداری یا هر نوع پروانه فعالیت
 • ارائه وکالت نامه در صورت داشتن وکیل
 • جهت ثبت برند غیر فارسی ارائه کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی
 • در صورت لزوم ارائه مدارک حق اولویت
 • گواهی امضاء مدیر عامل به همراه شماره موبایل به نام مدیر عامل

همان طور که پیش از این اشاره کوتاهی شد مجموعه حقوقی ارزان ثبت در زمینه دریافت مجوز برند خدمات اخذ مجوز از ارگان های ذی صلاح را ارائه می دهد. بنابراین می توانید هم اکنون مشاوره ثبت برند و مجوز ثبت برند و هزینه های لازم در این زمینه را تنها با یک تماس از کارشناسان را دریافت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :