صفر تا صد ثبت برند در قم

ثبت برند

برای ثبت برند در قم باید به اداره ثبت علائم تجاری در تهران مراجعه نمود اما چنانچه نمی توانید به تهران رفت و آمد کنید ما در ارزان ثبت، ثبت برند در قم را برای شما به شکل کامل و از صفر تا صد انجام می دهیم. در ادامه به نحوه ثبت برند و نکات مهم ثبتی خواهیم پرداخت.

ماهیت ثبت برند در قم

طرح و آرم یا اسم  از پیش طراحی شده برای شناسایی یک محصول یا خدمات را برند می نامند. برند می تواند مشمول یک نام و یا نشانی طراحی شده باشد یا از ترکیب این دو به وجود آمده باشد. علائم تجاری در برخی کشورها می تواند شامل صوت و تصویر و یا حتی قطعه های موسیقی باشد.

برند محصول شما مشخصه آن در بین محصولات و خدمات مشابه می باشد که جهت ایجاد تمایز بین محصولات مشابه در بازار رقابت شکل می گیرد. علامت تجاری و لوگو  نام های دیگر برند هستند و آن ها نیز از قرار گیری حرف و شکل مشخص شده در کنار یکدیگر ایجاد می شوند. برند و آرم تجاری در شهر قم در صورتی قابل استفاده است و رسمیت پیدا می کند که توسط دارنده محصول و خدمات به ثبت برسد.

امتیازات ثبت برند در قم

 • معرفی خود و حرفه خود و تولیدات یا خدماتمان به بازار هدف و مخاطب و مشتری
 • تبلیغات گسترده تر و بازاریابی بهتر
 • استفاده از حق انحصاری استفاده ازبرند به مدت ده سال
 • ماندگاری برند و نام تجاری در اذهان مردم و حتی رقبا و همکاران
 • جلوگیری از سو استفاده عمدی و سهوی از اسم تجاری شناخته شده شما و حق شکایت قانونی در صورت وقوع این اتفاق
 • استعلام الزامی برند قبل از ثبت و آگاهی از عدم تکرار برند و مشکلات احتمالی ناشی از تبلیغ و استفاده از یک برند ثبت نشده
 • اعطای حق نمایندگی و کسب درآمد بخشی از نمایندگی به عنوان صاحب امتیازو مالک برند آن نمایندگی
 • ایجاد مالکیت معنوی برای خود و امکان فروش این مالکیت معنوی و نقل و انتقال آن به دیگران
 • اخذ تسهیلات بانکی بهتر به دلیل اعتبار ناشی از برند ثبت شده و مشهور
 • امکان ثبت برند بین المللی پس از ثبت برند در داخل کشور و مطرح شدن در سطح جهانی

قابلیت فروش برند در قم

یکی از ویژگی های خوب برند امکان خریدو فروش آن است. یعنی چنانچه از ادامه فعالیت خود صرف نظر نمودید می توانید آن را به دیگری واگذار کنید زیرا به دلیل مدت زمان طولانی ثبت برند بسیاری از  افراد مایل به خرید برند آماده هستند تا در وقت خود صرفه جویی کنند. جهت فروش برند پس از تنظیم سند صلح در دفترخانه باید صورتجلسه نقل و انتقال برند تنظیم شده و به همراه اظهارنامه جدید جهت ثبت مجدد برند به نام خریدار آن به اداره ثبت علائم تجاری ارائه شود و کلیه مراحل ثبت برند مجدد برای خریدار و مالک جدید برند سپری شود.

مراحل مربوط به گام های ثبت برند در قم
مراحل مربوط به گام های ثبت برند در قم

مراحل مربوط به گام های ثبت برند در قم

 1.  مراجعه به موسسه ارزان ثبت توسط متقاضی و ارائه مدارک و مجوز مربوط به برند
 2.  مشاوره با مشاوران مجرب موسسه ارزان ثبت و برآورد تقریبی هزینه های ثبت برند براساس طبقه برند
 3.  استعلام برند یکی از موارد مهم در زمان ثبت برند می باشد. کارشناسان ثبت برند در موسسه ارزان ثبت با برآورد میزان موفقیت ثبت برند شما در قم و عدم سابقه ثبت عین یا شبیه آن، شما را در راه رسیدن به اهدافتان همراهی خواهند کرد.
 4.  کارشناسان موسسه ارزان ثبت با تکیه برتخصص و مهارت خود در امر ثبت برند بهترین اظهارنامه را برای محصول یا محصولات یا خدمات مورد نظر تنظیم می کنند. آن را به سایت اداره ثبت علائم تجاری ارسال می کنند. اظهارنامه برطبق طبقه محصول تنظیم خواهد شد و در حقیقت متن اظهارنامه در سایت ذکر شده برای شما توسط کارشناسان ارزان ثبت تکمیل می گردد.
 5.  پس از ارسال اظهارنامه تخصصی به اداره ثبت پرونده ثبت برند شما در صف بررسی کارشناسی قرار می گیرد تا در صورت تایید مدارک از سوی کارشناسان اداره ثبت علائم باقی مراحل ثبت برند توسط ارزان ثبت دنبال گردد.
 6.  در مرحله بعدی هزینه آگهی برند در روزنامه رسمی باید پرداخت شود. 30 روز زمان جهت اعتراض و رسیدگی به اعتراضات افراد به برند آگهی شده باید صرف شود.
 7.  در صورت عدم اعتراض کارشناسان ارزان ثبت ضمن پرداخت حق ثبت و هزینه چاپ آگهی دوم , ثبت برند قم را برای نوبت دوم و آخر در روزنامه به چاپ می رسانند.
 8. به اداره ثبت اسناد و املاک رجوع کرده و تمامی مدارک جهت ارائه به اداره ثبت علامت تجاری در تهران را همراه خود برده و تقاضای گواهی ثبت برند می نمایید.
 9.  در گام نهایی ده روز پس از آگهی دوم برند موسسه ارزان ثبت تصدیق برند شما را دریفت کرده به شما تحویل می دهد.

مدت زمان ثبت و مدت اعتبار برند در قم

از آنجایی که سازمان مالکیت صنعتی تنها سازمان رسمی در استان تهران است که فرایند ثبت برند را انجام می دهد. رسیدگی ها در این سازمان قدری زمان بر خواهد بود از این رو رسیدگی به هر برند حداقل 35 الی 45 روز زمان خواهد برد.

مدت فعالیت و معتبر بودن برند 10 سال است که بعد از اتمام این مدت معلوم در صورتی که فعالان اقتصادی تصمیم به ادامه فعالیت در همین عرصه داشته باشند, اقدام به تمدید برند مورد نظر خواهند کرد.

البته باید این کار را پیش از انقضا مدت اعتبار برند انجام داد. اگر این مدت به سر آید بازهم تا 6 ماه فرصت تمدید برند برای ده سال دیگر را دارید اما باید جریمه تاخیر در تمدید را پرداخت نمایید.

مدارک لازم ثبت برند در قم

 •  مدارک هویتی متقاضی برند حقیقی یا مدیرعامل شرکت متقاضی ثبت برند حقوقی
 •  مدارک ثبت شرکت در قم برای ثبت برند حقوقی و آگهی تاسیس و آخرین ثبت تغییرات شرکت در قم
 •  وکالت نامه وکیل جهت انجام امور ثبت برند در قم
 •  بارگزاری طرح برند که از قبل به صورت تخصصی توسط گرافیست طراحی شده است.
 •  اگر علائم به صورت گرافیکی طراحی نشده باشد باید 10 عدد از علائم را کپی برابر اصل کرده و در ابعاد 10 در 10 به اداره ارائه دهید.
 •  اگر علامت طراحی شده به شکل سه بعدی طراحی شده باشد باید روی برگه دو بعدی کشیده شود که بتوان از 6 جهت متفاوت آن را ارائه داد.
 •  مجوز  فعالیت متقاضی برند
 •  برگه واریزی هزینه های ثبت در روزنامه

هزینه ثبت برند در قم

عوامل مختلفی مثل نوع برند، تعداد محصولات و طبقات و حجم باکس آگهی روزنامه رسمی در هزینه ثبت برند در قم دخیل است. مثلاً برند فارسی ارزان تر از برند فارسی و لاتین با هم است، برند سیاه و سفید حق ثبت ارزانتر از برند رنگی دارد. به همین ترتیب برند حقیقی یا شخصی از برند حقوقی یا شرکتی ارزانتر به ثبت می رسد. به علاوه به ازای هر یک محصول یا طبقه هزینه افزایش می یابد. پس جهت استعلام دقیق هزینه ثبت برند خود از مشاورین ارزان ثبت درخواست اعلام هزینه نمایید.

موسسه ارزان ثبت با داشتن کارشناسان و وکلای باتجربه در امر ثبت برند بی شک بهترین گزینه برای انجام امور ثبت برند شما در قم می باشد. کارشناسان مجموعه ثبتی حقوقی ارزان ثبت با تکیه بر سال ها تجربه موفق خود در امر ثبت برند به تمامی مراحل و ضوابط ثبت برند در قم آشنا است و می تواند با بهره گیری از توانایی بالای خود در انجام ثبت برند قم برندتان را به صورت کاملاً حرفه ای ثبت کند.

خدمات مالکیت صنعتی در استان قم

از آنجایی که سازمان مالکیت صنعتی خدمات خود را در ایران به صورت سراسری ارائه می دهد. شما می توانید ثبت انواع اختراع، طرح صنعتی، علائم تجاری برند را در ایران و سطح بین المللی داشته باشید. انتقال برند و نیز تمدید اعتبار برند و طرح صنعتی از دیگر خدماتی است که می توانید با ارسال اظهارنامه الکترونیکی از سایت مالکیت صنعتی دریافت کنید.

ثبت اختراع و طرح صنعتی در قم

اختراع و طرح صنعتی از خدمات اصلی سایت اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری است. از این رو می توانید با ایجاد حساب کاربری اظهاررنامه ثبت اخترراع و ثبت طرح صنعتی را تنظیم کنید. بررسی ها توسط کارشناسان سازمان مالکیت صنعتی انجام خواهد شد و با احراز شرایط قانونی آگهی ثبت اختراع و طرح صنعتی انجام خواهد شد.

واحد های ثبت برند در استان قم

 • جعفر آباد
 • کهک
 • سلفچگان
 • خلجستان

موسسه ارزان ثبت با داشتن کارشناسان و وکلای باتجربه در امر ثبتی بی شک بهترین گزینه برای انجام امور ثبت برند شما در قم است. کارشناسان مجموعه ثبتی حقوقی ارزان ثبت با تکیه بر سال ها تجربه موفق خود در امر ثبت برند به تمامی مراحل و ضوابط ثبت برند در قم آشناست و می تواند با بهره گیری از توانایی بالای خود در انجام ثبت برند قم برندتان را به صورت کاملاً حرفه ای ثبت کند.

ارزان ثبت نه تنها در شهر قم بلکه در استان قم و کلیه شهرهای ایران ثبت برند و علامت تجاری را انجام می دهد. زیرا اداره ثبت علائم تجاری در تهران واقع است و ارزان ثبت به دلیل نزدیکی به آن با پیگیری حرفه ای ثبت برند شما، دیگر شما را از رفت و آمد به تهران معاف می کند.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :