لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

چگونه برند ثبت کنیم ؟


ثروت نامرئی بخش مهمی از اقتصاد امروز را تشکیل می‌دهند؛ مهم‌ترین و بارزترین این دارایی‌ها حسن شهرت و اعتبار محصول شماست که صرفا از سوی علامت تجاری شما معرفی و شناخته می‌شود و حتی حاصل می شود. حتی اگر شما بهترین و با کیفیت‌ترین محصول و خدمت را به بازار عرضه کنید در صورتی که این محصول قابلیت تشخیص و وجه تمایز از محصولات رقیب نباشد؛ برای شما اعتباری صورت نمی‌گیرد؛

چگونه برند ثبت کنیم ؟

شما به یک نام و معرف و مشخصه ای  نیازمند هستید که به وسیله آن بتوانید محصول خودتان  را به مصرف‌کنندگان معرفی کنیدو میان محصولات خود با دیگر محصولات مشابه وجه تمایزی ایجاد کنید.

حالا که با مفهوم اقتصادی علامت تجاری آشنا شدید  اجازه دهید در رابطه با  مفهوم حقوقی آن صحبت کنیم. علامت تجاری چیست؟ یک اسم؟ یک تصویر؟ ترکیبی از هر دو؟!

به هر نشانه قابل مشاهده ای که بتواند کالاها و خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را از هم متمایز کند علامت تجاری گفته می شود. علامت تجاری می‌تواند متشکل ازیک یا چند کلمه، حرف یا عدد یا ترکیبی از آن‌ها باشد؛ حتی می‌تواند از شکل، نماد، اشکال سه بعدی، نمادهای صوتی مانند موسیقی و یا رنگ‌ های مختلف تشکیل شده باشد. بنابراین شما می‌توانید هر شکل، کلمه و یا حتی صدایی را به عنوان علامت تجاری خود انتخاب کنید.

سوال بعدی که اینجا مطرح می‌شود این است که شما چگونه  می‌توانید در مقابل  رقبا از علامت تجاری خود محافظت نمایید؟ به عنوان مثال اگر شرکت رقیب کالایی را با همان علامت شما روانه بازار کرد شما چگونه می‌توانید با آن مقایسه شوید.

در اینجا  پای حقوق علائم تجاری به میان می‌آید. حقوق علائم تجاری از علامت شما در مقابل  سوءاستفاده‌های دیگران حمایت می‌ نماید. شما می توانید از شخصی که بدون اجازه شما از علامت شما استفاده کرده است شکایت نمایید و حتی از وی درخواست خسارت کنید. اما چطور؟ آیا هر علامتی مورد این حمایت است؟

بدین منظور که علامت شما  حمایت قانونی و حقوقی را شامل  شود شما باید آن را به ثبت برسانید و به  این ترتیب آن علامت خاص را به خود اختصاص دهید  و صاحب  آن شوید. ثبت علامت در دنیای امروز  در تمامی  کشورهای دنیا امری بسیار متداول  می باشد  و همه کسب‌وکارها به منظور حمایت از علامت تجاری و برند خود در اولین مرحله آن را به ثبت می‌رسانند تا اشخاص یا شخص دیگری نتواند از آن علامت یا مشابه آن استفاده نماید و به این ترتیب از سرمایه‌گذاری ها و تلاش های آنان به طور ناپسند بهره‌مند شود.

جهت مطالعه بیشتر در زمینه مراحل ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

شایان ذکر است که علامت بدون ثبت هم مورد حمایت قرار می‌گیرد اما در صورت عدم ثبت علامت، شما باید اثبات کنید که تقدم استفاده از یک علامت خاص با شما بوده است نه با رقیب؛ به بیانی دیگر با ثبت علامت، شما صاحب علامت شمرده می‌شوید و هر فردی که از علامت شما سوءاستفاده نماید ، در مقابل شما مسئول خواهد بود .

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مالکیت انحصاری مطلق و نسبی در نام تجاری

مالکیت انحصاری مطلق و نسبی در نام تجاری - در این تحقیق منظور از مالکیت انحصاری مطلق عبارت از حق اعمال انواع تصرفات مادی و حقوقی است که نسبت به شیئی صرفأ و صرفا برای مالک آن ایجاد میشود به نحوی که هیچ شخص دیگری حق ندارد از طریق یکی از اسباب تملک عین یا مثل آن را تملک و تصرف نماید.

نقل و انتقال برند

نقل و انتقال برند - مقصود از نقل و انتقال برند همان خرید و فروش و یا علامت تجاری می باشد و این امکان وجود دارد که یا به شکل زوری و غیر آگاهانه و یا به شکل اختیاری و قراردادی باشد.

شرایط اسم تجاری

با توجه به اهمیت نام تجاری در مراودات تجاری و تأثیر آن بر جذب مشتریان انتخاب یک نام مناسب بسیار حائز اهمیت است.قانون برای ثبت اسم تجاری شرایطی را قید کرده است که در این مقاله به آن اشاره می شود

ثبت برند پوشاک

برند پوشاک شاید یکی از دم دست ترین مثال ها برای ثبت برند است اما با وجود این دم دست بودن شرایط قانونی خاص خود را دارد که در این مقاله برای شما باز می کنیم ..

مدارک لازم جهت علامت تجاری

برای آن که علامت تجاری و برند، را به ثبت برسانید در ابتدا بایستی مدارکی را تهیه و تدوین کنید. در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

اسامی خاص برای برند

انتخاب اسم برای نشان یا برند امری مشقت بار به حساب می آید کلمات تأثیر گذار و تجربیات قشنگ را بشناسید و برای انتخاب نام برند در نظر داشته باشید

هزینه و تعرفه ثبت برند

ثبت برند ، ثبت مالکیت شما به عنوان تولید کننده یک محصول تحت یک عنوان خاص ( نام تجاری ) یا شکل خاص ( لوگو) می باشد. هزینه ثبت برند شامل هزینه اظهارنامه برند تجاری به همراه حق الثبت برند می باشد که متشکل از فیش های واریزی دولتی و نیز حق الچاپ آگهی روزنامه رسمی در دو مرحله می باشد که توسط ارزان ثبت ...

ثبت برند غلات

جهت ثبت برند غلات باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی بعد از تهیه مدارک اقدام به ثبت نمود . در ذیل به توضیحات بیشتر پرداخته می شود .

اهمیت برندسازی

برای همه مردم اصطلاح برند سازی یادآور کمپین های تبلیغاتی که هزینه بر و دربردارنده ی مشاورانی بسیار گران می باشد. در حقیقت با راهکاری های ساده دیگری هم برندسازی انجام می شود.در ادامه مبحث به این موضوع می پردازیم.

استعلام برند پیش از ثبت

استعلام برند به این خاطر انجام می شود که قبل از استفاده ما از این نام تجاری شخص دیگری استفاده نکرده باشد ارزان ثبت استعلام برند و ثبت برند را انجام می دهد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟