ثبت برند در یاسوج

ثبت برند فوری

در این مقاله می خواهیم تمامی مراحل ثبت برند در  یاسوج را به همراه هزینه ثبت برند و مدارک لازم برای ثبت برند یاسوج را خدمت شما عنوان کنیم تا جای هیچ نوع سوال یا نگرانی از این جهت برای شما نباشد.

اگر از ما بپرسید که اصلاً چرا باید ثبت برند انجام داد باید بگوییم که ثبت برند بایدی ندارد یعنی اجباری در آن نیست، مگر در مواردی که مربوط به سلامت مردم باشد یعنی محصولات غذایی و آرایشی، بهداشتی و دارویی ونوشیدنی ها که چون برای این محصولات اخذ سیب سلامت اجباری است و برند هم از موارد لازم برای سیب سلامت است بنابراین ثبت برند برای تولیدات ذکر شده الزامی است.

ثبت آسان برند در یاسوج

اما به طور کلی باید توجه داشت که یکی از موارد مهمی که در دنیای پیشرفته امروز باید به آن توجه شود تا در بازار کسب وکار به موفقیت رسید  ایجاد وجه تمایز محصول خود با دیگر محصولات  هم جنس موجود در بازار است .

یکی ازراه های متمایز ساختن خود از دیگران ثبت برند و نشان تجای و نام تجاری با طرح مختص به خود می باشد . با ثبت برند به مدت ده سال در صورتی که کسی از برندی شبیه برند شما استفده کند یا سعی در ثبت کردن آن نماید می توانید جلوی او را بگیرید زیرا ثبت برند یعنی ثبت سند مالکیت معنوی و سرمایه پنهان برای شما، پس برای ثبت برند در یاسوج درنگ نکنید، تلفن را برداشته برای آگاهی از مقدمات ثبت علامت تجاری در یاسوج با مجموعه ثبتی حقوقی ارزان ثبت تماس بگیرید.

اصطلاح برند به چه معناست ؟

برند درواقع همان شکل و طرح طراحی شده یا نام و واژه توسط افراد است که به صورت تخصصی انجام می گیرد و باید باعث ایجاد حس مثبت و هم چنین ترغیب کننده در افراد و بازار هدف برای تهیه محصول شود .

باید به این نکته مهم توجه شود که یک برند زیبا در راه کسب سود در آینده به حرفه شما کمک بسیار می کند . برند باید گویای تمام خصوصیات و پیامی که می خواهد به توضیح آن بپردازد باشد، یعنی مرتبط به فعالیت متقاضی ثبت برند سنندج باشد و در عین حال برجسته ، متفاوت و متمایز باشد. برند می تواند یک یا چند کلمه یعنی نام تجاری یا اسم تجاری باشد یا تصویر و یا ترکیب تصویر و کلمه یا حروف اعداد باشد که آن وقت به آن علامت تجاری ، نشان تجاری ، لوگو یا آرم تجاری می گویند.

برند در حقیقت مارک محصولات است یعنی نوکیا ، اپل، ال جی ، پاک، پگاه، دامداران، مزمز، نامی نو، اسنپ، تپ سی و دی جی کالا همه برندهای تولیدی یا خدماتی می باشند . حقیقتاً روزی این برندها گمنام بوده اند ولی زمانی با ثبت برند اولین قدم را در راه مشهور شدن برداشته اند.

مدرک لازم برای ثبت برند در یاسوج

 •  جواز کسب شده از مراکز مربوطه به فعالیت شما جهت ثبت برند در یاسوج
 •  مشخصات  و مدارک شناسایی تمام متقاضیان ثبت برند و لوگو
 •  طرح و لوگوی مورد تایید ونهایی مربوط به محصول مورد نظر یا اسم تجاری استعلام شده منتخب
 • مدارک هویتی مدیر عامل شرکت مذکور متقاضی ثبت برند
 •  وکالت نامه ثبت برند توسط وکیل مجتمع  ثبت ارزان ثبت
 •  در صورت استفاده از حروف لاتین کارت بازرگانی لازم می باشد.
ثبت برند فوری
ثبت برند در یاسوج تخصصی

مزایای ثبت برند در یاسوج

ثبت برند یک مسئله اختیاری است ولی در آینده شرکت و فروش بیشتر محصول و خدمات تاثیرات بسزایی دارد . هنگامی که یک مرجع قانونی دریافت برند را برای محصول و خدمتی اجباری اعلام کند, صاحبان آن مشاغل برای کسب برند باید اقدام کنند.

با ثبت برند باعث می شوید که دیگر شخصی نتواند از طرح منتخب شما به نفع خود استفاده کند و برند مورد نظر تنها به نام متقاضی است و برای انجام اموری مثل بازاریابی و تبلیغات و ثبت در سامانه 118 ثبت برند بسیار مفید است.

یک نکته مهم در ثبت برند قابل انتقال بودن آن است . بدین گونه می توان آن را به اشخاص دیگر فروخت. از دیگر مزایای ثبت برند امکان اخذ وام ، اعطای نمایندگی و شرکت در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی است.

شرایط ثبت برند در یاسوج

1- متقاضی بالای 18 سال سن داشته باشد.

2-در نام تجاری از کلمات فارسی مطابق با هنجارها و شئونات استفاده شود.

3- حتی در صورت داشتن شرکت و ثبت برند حقوقی به نام شرکت اخذ مجوز فعالیت از اداره مرتبط انجام شود.

4-پیش از ثبت برند استعلام برندانجام دهید تا از عدم تکرار و شباهت برند در شرف ثبت شما با سایر برندای ثبت شده اطمینان حاصل شود.

خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی به شما می دهد: ثبت شرکت ثبت برند

تعریف لوگو

یک طرح ساخته شده توسط گرافیست حرفه ای می باشد . این طرح می تواند انواع و اقسام داشته باشد مثل لوگو تایپ یا لوگو گرام ، که نوعی لوگوی نوشتاری است و یا نماد یا آیکون باشد که تماماً تصویر است. در ساخت لوگو می توان از اعداد نیزاستفاده کرد و آن را سیاه سفید یا رنگی ثبت کرد.

برای اینکه یشتر با لوگو آشنا شوید می توان به لوگوی منحصر به فرد موسسات آموزشی قلم چی اشاره کرد که نماد یا آیکون می باشد.

برای طراحی حرفه ای لوگو و علائم تجاری مختص به خود تنها با یک تماس می توانید این کار را توسط موسسه ارزان ثبت به صورت کاملاً تخصصی انجام دهید و خیال خود را از به نتیجه رسیدن سریع و آسان به اهدافتان آسوده کنید.

علامت تجاری اشتراکی چیست؟

علامت تجاری یا برند را می توان به نام یک نفر یا دو یا چند نفر ثبت کرد، در این صورت برند را برند اشتراکی می نامیم. جهت ثبت علامت تجاری اشتراکی باید اظهارنامه مرتبط را در سایت اداره مالکیت صنعتی انتخاب و تکمیل نمود و طبق آن درصد شرکا از فروش برند یا سود فروش و محصولات را باید مشخص کرد . یعنی درصد شراکت در برند را عنوان نمود.

مراحل ثبت برند در یاسوج

با مراجعه به سایت اداره مالکیت به نشانی www.iripo.ssaa.ir می توانید کارهای ثبت برند در یاسوج را انجام دهید. در مراحل ثبت برند در یاسوج باید حتماً از مشاوران دارای تخصص بهره گرفت و در این راه بهترین و آسان ترین راه برای ثبت برند در یاسوج مشاوره تخصصی مشاوران موسسه ثبتی ارزان ثبت می باشد. زیرا با رزومه موفق در زمینه ثبت برند و با داشتن تجربه کافی شما را در اسرع وقت به مقصودتان خواهد رساند.

با درج یک نام برای محصول و حرفه خود در واقع در مسیر ثبت برند یاسوج گام خواهید برداشت. اتخاذ نام باید هوشمندانه باشد و نمایان کننده مشخصات ظاهری و ماهیت محصول مورد نظر باشد.

سپس با در دست داشتن اظهارنامه و مدارک و جواز ثبت برند آن ها را در سامانه وارد کرده و بدین ترتیب به گام بعدی ثبت برند می روید.

ثبت این مدارک در صورت تایید تمام بازرسان اداره( 5 نفر سه کارشناس، یک مسئول ومدیر کل) امکان پذیر است.

بعد از ارائه مدارک لازم برای ثبت برند یاسوج نوبت به پرداخت هزینه ها می رسد که پس از پرداخت آن توسط متقاضی باید برند مورد نظر به صورت یک آگهی در روزنامه رسمی به نشر برسد و بعد از گذشتن یک ماه دوباره به سایت مراجعه کرده و از تایید آن اطلاع پیدا کنید.

دلیل وقفه یک ماهه برای رسیدگی به اعتراض به برند و لوگوی متقاضیان توسط دیگر افراد می باشد که در ظرف یک ماه باید اعتراض خود را به برند وارد کنند در غیر این صورت به گام بعدی ثبت برند خواهید رفت.

با درج برند برای دومین دفعه در روزنامه رسمی کشور اقدامات ثبت برند تقریباً به پایان می رسد. در اتمام مراحل ثبت برند از طرف اداره ثبت علائم تجاری یک شماره ثبت برای برند شما در گواهی ثبت برند درج می گردد که به مدت ده سال معتبر است و قابلیت تمدید دارد.

زمان و تعرفه و هزینه ثبت برند در یاسوج

هزینه های ثبت برند در یاسوج به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید توسط کارشناس ثبت برآورد شود و در اختیار متقاضیان قرار گیرد. هزینه هایی مانند حق الوکاله وکیل و هزینه درج آگهی در روزنامه، تعداد محصول و طبقه ، نوع برند (حقیقی و حقوقی بودن آن) جزء موارد تغییر دهنده هزینه های ثبت برند در یاسوج می باشد. رسیدگی برند ها بر اساس اظهاررنامه های ثبتی انجام می شود که نوبت رسیدگی برای هر اظهارنامه از زمان ثبت طی 35 الی 45 روز خواهد بود.

خدمات مالکیت صنعتی در یاسوج

اگر می خواهید از خدمات مالکیت صصنعتی در یاسوج استفاده کنید علاوه بر ثبت برند می توانید ثبت اختراع و طرح صنعتی و علائم جمعی و همچنین خدمات بعد از ثبت اعم از ثبت انتقال مالکیت، اعمال تغییرات در آگهی ثبتی، تمدید اعتبار برخی از خدمات ثبتی و غیره را نیز از طریق سایت رسمی این سازمان درخواست دهید. تمامی موارد عنوان شده طی اظهارنامه های مختلف قابل درخواست و بعد از رسیدگی قابل ثبت است. همچنین می توانید استعلامات ثبتی را نیز از طریق میز خدمات در بانک اطلاعات این سازمان جستجو نمایید.

شرایط ثبت اختراع در یاسوج

مخترعین عزیز باید شرایط ثبت اختراع را نیز در نظر داشته باشند تا بتوانند اختراع خود را ثبت کنند برای این منظور باید درخواست ثبت اختراع قبل از افشاء انجام شده باشد. حتماً لازم است مخترع ادعا نامه و توصیف نامه اختراع را ارائه دهد. ارائه تصاویری از نمونه اختراع ساخته شده یا نقشه های واضح لازم است. اختراع نباید در امور قابل پیش بینی انجام شده باشد. حتماً باید تغییرات فنی در آن لحاظ گردد.

شرایط ثبت طرح صنعتی در یاسوج

طرح صنعتی نیز باید قبل از افشاء تقاضای ثبت آن انجام شده باشد. تفاوت طرح صنعتی با سایر طرح باید قابل تفکیک باشد و نباید مشابه طرح های دیگری باشد. حتماً طراح تصاویر طرح را باید ارائه دهد. طرح صنعتی نباید قبلاً ثبت شده باشد. مالکیت طرح صنعتی ممکن است برای شخص دیگری باشد که در این صورت طرح با نام طراح و مالکیت مالک طرح به ثبت می رسد.

ثبت برند در استان کهگیلویه و بویراحمد

 • ثبت برند در دهدشت
 • ثبت برند در سی سخت
 • ثبت برند در چرام
 • ثبت برند در باشت
 • ثبت برند در دوگنبدان

با گروه متخصص ارزان ثبت ، ثبت برند در یاسوج و دیگر نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد را با خیال راحت طی کنید. ما تا پایان راه در کنار شما ایستاده ایم.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :