فرایند ثبت برند در اراک

فرایند ثبت برند در اراک
برای ایجاد تمایز با محصولات مشابه در بازار باید ثبت برند در اراک انجام دهید. برای این کار به متخصصی مجرب نیاز دارید تا شما را در این مسیر همراهی کند.

پیشنهاد ما برای شما و حرفه تان موسسه ثبتی حقوقی ارزان ثبت می باشد. این موسسه با سال ها تجربه در زمینه ثبت برند اراک از تمام مراحل و  مدارک و هزینه های مربوط به ثبت برند آگاه است.

هر ساله به دلیل افزایش محصولات مشابه افراد برای ثبت برند محصول خود در اراک به موسسات ثبتی مراجعه می کنند تا به واسطه ی ثبت برند مخصوص به خود باعث تمایزآن ها با دیگر محصولات شوند اما ارزان ثبت به دلیل اینکه در نزدیکی اداره ثبت برند در تهران قرار دارد و این اداره در اراک و شهرهای دیگر شعبه ای ندارد، بهترین گزینه برای شما است.

موسسه ثبتی ارزان ثبت آماده یاری رساندن به متقاضیان ثبت برند در اراک می باشد. شما متقاضیان گرامی با در نظر گرفتن پیچیدگی و تخصصی بودن امور ثبت برند در اراک بهتر است با موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید تا به صورت کاملاً تخصصی ثبت برند و علامت جاری در اراک برای شما به سرانجام برسد.

نکاتی در خصوص ثبت برند و علامت تجاری

مستند کردن برند در اداره ثبت علائم تجاری منجر به ثبت برند  خواهد شد. منظور از مستند کردن در اینجا شناسایی مالک برند در سیستم رسمی و قانونی ثبت علائم تجاری کشور است.

انجام امور ثبت برند در اراک اجباری نیست ولی برای برخی محصولات که با سلامت مردم مرتبط است مانند مواد غذایی و بهداشتی و آرایشی و دارویی ثبت برند الزامی می باشد.

مالک برند باید در زمان تقاضای ثبت حداقل هجده سال تمام سن داشته باشد. به علاوه جهت ثبت برند باید پیش از ثبت از تکراری نبودن نام تجاری یا مشابهت آن با اسم های تجاری ثبت شده تا آن زمان مطمئن شد، هم چنین برای ثبت علامت و نشان تجاری یا لوگو یا آرم و نماد هم باید از عدم تکرار و شباهت با تصاویر قبلی ثبت شده برای برند اطمینان حاصل نمود که این کار از طریق استعلام برند امکان پذیر می گردد.

ارزان ثبت می تواند استعلام برند را برای شما عزیزان با اقل هزینه به انجام برساند و در تعیین نام برند یا طراحی علامت تجاری شما در خدمتتان باشد.

استعلام ثبت برند را بر کلیک بر روی لینک آن حتماً بخوانید تا با خدمات ارزان ثبت در خصوص استعلام نام برند بیشتر آشنا شوید.

مراحل ثبت برند در اراک

 1. ورود به تارنمای اداره ثبت علائم تجاری کشوربه نشانی iripo.ssaa.ir
 2. ثبت نام در سامانه علائم تجاری
 3.  وارد کردن مشخصات متقاضی ثبت
 4.  درج طرح نهایی برند طراحی شده
 5.  آپلود مدارک و جوازهای دریافتی از مراجع مربوطه در سامانه برای تایید از سوی کارشناسان در اداره ثبت علائم
 6.  در صورت تایید مدارک پرداخت هزینه های آگهی برند در روزنامه
 7. ایجاد وقفه یک ماهه برای رسیدگی به شکایات به برند آگهی شده
 8. در صورت عدم شکایت پرداخت هزینه های دوم درج آگهی برند
 9. مراجعه حضوری به اداره ثبت علائم تجاری و ارائه مدارک مربوط به برند در اداره ثبت علائم تجاری در شهر تهران و اخذ تصدیق ثبت برند در اراک
ثبت برند در اراک
ثبت برند در اراک سریع

ثبت اضافه کالا و طبقه برند به چه صورت می باشد ؟

وقتی برند را برای یک یا چند محصول به ثبت می رسانید این محصولات و طبقات جایگیری آن ها در گواهی ثبت برند در اراک ذکر می شود. لازم به توضیح است که جهت ثبت برند اداره ثبت علائم تجاری 45 طبقه را تعریف نموده است، که هر دسته از کالاها یا مشاغل در یک طبقه خاص مجزا جای می گیرند. در گواهی ثبت ذکر می شود که این محصول یا محصولات در این طبقات به نام این شخص ثبت شده اند.

حال چنانچه با گسترش کار خود و پیشرفت رونق آن پس از مدتی خواستید محصول یا خدمت جدیدی را ارائه دهید. بر آن هم نام یا طرح همان برند ثبت شده قبلی خود را بگذارید اینجاست که باید برای ثبت اضافه کالا و طبقه اقدام نمایید.

در این صورت ضمن رجوع به پایگاه اینترنتی اداره ثبت علامت تجاری تهران باید مجدد مراحل ثبت برند را طی نمایید. با این فرق که این بار از قبل نزد آن اداره یک پرونده و یک شماره ثبت برند دارید. در این حالت با انتخاب گزینه ثبت اضافه کالا و طبقه درست به مانند مراحل ثبت نشان تجاری که بار اول طی کردید یک اظهارنامه جدید برای محول جدید یا طبقه جدید پر کرده و با مدارک ارسال می نمایید تا مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد. پس از تایید و  دو بار آگهی گواهی ثبت اضافه کالا یا طبقه به نام شما صادر می گردد.

مدارک ثبت برند در اراک

ثبت برند حقیقی
 • شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی
 • جواز فعالیت او
 • نام برند یا طرح آن در ابعاد 10*10
 • وکالت نامه چنانچه امر ثبت برند در اراک را به موسسات ثبتی واگذار نموده باشید.
ثبت برند حقوقی
 • شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • مدارک ثبت شرکت اراک به ویژه آگهی تاسیس و آخرین ثبت تغییرات شرکت در اراک
 • جواز فعالیت شرکت
 • نام برند یا طرح نشان تجاری با ابعاد 10*10
 • نامه معرفی وکیل چنانچه ثبت برند در اراک را به موسسات ثبتی محول نموده باشید.

جهت آشنایی با انواع برند قابل ثبت پیشنهاد می شود که این مقاله را مطالعه فرماید : انواع برند

اعتراض به برند در حال ثبت چگونه است و چه شرایطی دارد ؟

به هنگام ثبت برند و علامت تجایر در اراک یا هر جای دیگر بعد از تایید اظهارنامه و مدارک بارگذاری شده در پایگاه اینترنتی ثبت علائم که نشانی آن قبلاً ذکر شد، چنانچه تایید کارشناسی به شما ابلاغ گردید مرحله اول چاپ آگهی برند انجام می شود، در این مرحله باید 30 روز مهلت اعتراض طبق قانون در نظر گرفت و پس از آن به مراحل ثبت برند ادامه داد.

در طی این 30 روز چنانچه شخصی حقیقی یا حقوقی ادعایی نسبت به برند دارد می تواند اعتراض یا ادعای خود را به همراه ادله و مستندات به اداره ثبت علائم تجاری تسلیم کند. البته اگر معترض در خارج از کشور باشد 60 روز مهلت اعتراض دارد.

هزینه های اعتراض به ثبت برند در اراک

رسیدگی به اعتراض شخص حقیقی صد و پنجاه هزاز تومان و شخص حقوقی یا شرکت 300 هزار تومان هزینه دارد که باید پرداخت شود و سپس اگر مستندات و مدارک معترض یا متن اعتراض او مشکل و کمبودی داشته باشد معترض مقیم 30 روز کاری و معترض در خارج از کشور 60 روز زمان رفع نقص مدارک اعتراضیه خود را دارد.

نحوه ثبت برند های اعتراض شده

چنانچه معترض در خصوص حق مالکیت برند اعتراضی داشته باشد یا خود را ذی نفع بداند باید هم زمان با اعتراض اظهارنامه ای را نیز آنلاین تکمیل و ارائه نماید، ولی در موارد دیگر نیاز به درج اظهارنامه برند نیست.

پس از وصول اعتراض توسط اداره ثبت این اعتراض باید تا ده روز به متقاضی ثبت برند اعلام شود و اوهم در داخل کشور بیست روز و در خارج چهل روز فرصت دفاع از خود در برابر اعتراض وارده دارد و چنانچه در این مدت زمان اقدامی نکند تقاضای ثبت برند او کأن لم یکن تلقی می شود.

اما چنانچه جوابیه خود را بفرستد اعتراض و دفاعیه آن هر دو در کمیسیون مدیریت ثبت علائم تجاری بررسی می گردد و نتیجه متعاقباً به متقاضی ثبت و معترض ابلاغ می شود که البته این نتیجه و تصمیم کمیسیون نیز قابلیت تجدید نظر در مراجع مرتبط قضایی را دارا است.

نتیجه بررسی اعتراضات ثبت برند

اگر متقاضی ثبت، دفاعیه و جوابی به اعتراض یا ادعای وارد شده ظرف بیست روز مهلت گفته شده ندهد اداره ثبت علائم تجاری درصورت درخواست معترض و ارائه اظهارنامه مراحل ثبت برند وی را پیگیری می کند واگر متقاضی جواب دهد و جواب وی در کمیسیون مورد قبول واقع شود که او می تواند مراحل ثبت برند را ادامه داده به درج آگهی دوم بپردازد و اعتراض معترض رد می شود که البته همان طور که قید شد در هر دو حالت امکان اعتراض به رای کمیسیون رسیدگی اداره کل مالکیت صنعتی وجود دارد.

چنانچه به ارزان ثبت اعتماد کنید و ثبت برند اراک را به این مجموعه بسپارید قطعاً با رعایت همه ملاحظات قانونی و استعلام برند قبل از ثبت از به وجود آمدن مشکلاتی مثل اعتراض به برند در حال ثبت صد در صد جلوگیری به عمل می آید.

هزینه و زمان ثبت برند در اراک

از جمله هزینه هایی که برای ثبت برند و علائم تجاری می توان به آن اشاره کرد هزینه حق نشر دوبار آگهی در روزنامه رسمی قوه قضاییه است که بر اساس تعداد خطوط آگهی‌ای مبلغ هم افزایش یا کاهش می یابد، هزینه برای ثبت برند در هر طبقه و طبقات اضافی و همین طور تعداد محصولات و دمات برای ثبت بر هزینه موثر است، هزینه مربوط به حق الوکاله وکیل و نیز حق الثبت اداره مالکیت صنعتی را نیز باید در نظر گرفت.

شایان ذکر است که جهت استعلام یا طراحی برند هزینه جداگانه درخواست می شود. برای برآورد تمام هزینه های ثبتی می توانید به موسسه ارزان ثبت مراجعه کنید و  یا با مشاوره با کارشناسان دپارتمان ثبت برند گروه ارزان ثبت، استعلام هزینه ثبت برند در اراک را انجام دهید.

مدت زمان حداقلی برای ثبت برند در اراک از زمانی که اظهارنامه ثبت برند در سایت ثبت می‌شود 35 الی 45 روز کاری خواهد بود.

مدت اعتبار برند

برند ثبت شده از زمان ثبت که در گواهی ثبت برند ذکر می شود به مدت ده سال دارای اعتبار است. در این ده سال می توان برای معرفی حرفه خود از آن استفاده کرد، آن را تبلیغ کرد یا بر روی محصول خود درج نمود.

در طی این ده سال شما حق انحصاری استفاده از آن را دارید و به عنوان صاحب قانونی برند این امتیاز شماست و البته امکان فروش این سرمایه معنوی و دارایی پنهان و نقل و انتقال آن هم در طی این ده سال به شخص ثالث وجود دارد.

پس از اتمام این مدت اعتبار شما می توانید مجدداً برند خود را تمدید کنید، البته باید پیش از پایان مهلت معتبر بودن برند باشد. اگر این مدت منقضی شده باشد هم تا 6 ماه پس از آن اجازه تدید دارید، لیکن باید جریمه تاخیر در تمدید برند را بپردازید. برای ده سال دیگر آن را تمدید نمایید.

تمدید برند مراحلی درست مانند مراحل ثبت برند دراراک دارد. اگر پس از 6 ماه برند تمدید نشود جهت ثبت توسط متقاضیان دیگر آزاد می شود. دیگر برند ثبت شده انحصاری شما محسوب نمی گردد، پس در تمدید به موقع برند خود دقت فرمایید.

نکته : شایان ذکر است که اگر پس از اتمام و انقضا مدت اعتبار برند تا سه سال مالک برند برای تمدید برند اقدام نکند، سایر ذی نفعان می توانند از دادگاه تقاضای ابطال آن را نمایند.

ثبت خدمات مربوط مالکیت صنعتی اراک
ثبت خدمات مربوط مالکیت صنعتی اراک

ثبت خدمات مربوط مالکیت صنعتی اراک

اداره مالکیت صنعتی دارای یک سازمان مرکزی در استان تهران است. این سازمان برای ارائه خدمات به سایر نقاط کشور سایت رسمی را راه اندازی کرده است. متقاضیانی که می خواهند در ایران یا در سطح بین المللی اقدام به ثبت اختراع، طرح صنعتی، علائم تجاری در اداره مالکیت صنعتی باید در سایت اداره مالکییت صنعتی حساب کاربری داشته باشند. از سوی دیگر در خصوص خدمات این سازمان می توانید هر نوع تغییرات و انتقال مالکیت را به صورت آنلاین در قالب اظهارنامه های الکترونیکی انجام دهید.

ثبت اختراع در سایت مالکیت معنوی

اختراع از خدمات اصلی مالکیت صنعتی است و متقاضی با داشتن حساب کاربری و البته یک اختراع ساخته شده می تواند اظهارنامه ثبت اختراع را تنظیم کند. ثبت اختراع در اداره مالکیت صنعتی باید ابتدا توسط کارشناسان اداره مالکیت صنعتی تایید شود. در صورت تایید اولیه باید توسط متخصصان زمینه ای که اختراع ایجاد شود بررسی صورت گیرد. در صورت تایید آگهی ثبت اختراع صادر می شود و مخترع باید هزینه های مربوطه را پرداخت کند.

ثبت طرح صنعتی در سایت مالکیت صنعتی

در اظهارنامه ای که باید برای ثبت طرح صنعتی به صورت الکترونیکی تنطیم کنید باید تصاویری از طرح ایجاد شده و نمونه هایی از این طرح در اظهارنامه قرار گیرند. ثبت طرح صنعتی بعد از بررسی هار کارشناسان تایید و به مدت 5 سال گواهی نامه مالکیت طرح به نام طراح یا مالک طرح ایجاد می شود.

ثبت برند در استان مرکزی

 • اراک
 • ساوه
 • خمین
 • محلات
 • دلیجان
 • شاه زند
 • تفرش
 • آشتیان
 • کمیجان
 • فراهان
 • آستانه

تمامی خدمات ثبتی از جمله خدمات مربوط به مالکیت صنعتی درر ارزان ثبت توسط تیم متخصص و کارشناسان و وکلاء پایه یک انجام می شود. در حداقل ترین زمان با کمترین هزینه برند خود را به ثبت برسانید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :