دلیل ثبت برند در گرگان

ثبت انواع برند

موسسه ارزان ثبت در این مقاله به بحث ثبت برند در گرگان پرداخته تا در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه ثبت برند از سوی متقاضیان ثبت بامراجعه به مقاله ومشاوره ی رایگان کارشناسان موسسه ارزان ثبت باعث ارتقای سطح دانش در بین متقاضیان شود.

پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا دیگر نیاز به مراجعه دیگر مقالات و صرف هزینه از طرف شما نباشد.

شرایط ثبت برند در گرگان

ثبت برند در ادامه حیات شرکت بسیار موثر می باشد. برند متشکل از تصویر,ارقام و حروف و دیگر موارد قابل ثبت و هم گام با شرع می باشد که باعث ایجاد وجه تمایز محصول با دیگر محصولات مشابه خواهد شد. برندسازی به زمان های خیلی دور بر می گردد که با در نظر گرفتن مشابهات در محصولات اقدام به نام نهادن بر روی محصولات می کردند.

بابرندینگ یک محصول در واقع کمک شایانی به مصرف کنندگان آن کرده که در صورت نیاز به آرم و علامت تجاری محصول برتر و مورد نظر مراجعه کرده و آن را برای استفاده برگزینند .از شرایط ثبت برند در گرگان این است که مالک برند نباید کمتر از 18 سال باشد.

برند باید از ویژگی تازگی و عدم سابقه ثبت برخوردار باشد. برای ثبت برند حتماً باید مجوز اخذ نمود حتی اگر پیش از آن فعالیت شخصی یا شرکتی شما بدون مجوز بوده و قانوناً نیازی به آن نداشته اید. برند و اسم تجاری باید به زبان فارسی ثبت شود و در غیر این صورت نیاز به کارت بازرگانی دارید. سایر مشخصات اسم تجاری را لطفاً در این مقاله مطالعه فرمایید: شرایط اسم تجاری

نکته : چنانچه برند لاتین د رکنار یا زیر برند فارسی و به اندازه یک سوم آن به ثبت برسد بلامانع است و نیازی به کارت بازرگانی نیست.

صاحبان برند در گرگان برای جلوگیری از سواستفاده افراد از شهرت خود باید ثبت برند و علامت تجاری را به صورت تخصصی در موارد کاری خود قرار دهند . بدین منظور کارشناسان ثبت برند در موسسه حقوقی ثبتی ارزان ثبت با دارا بودن سال ها تجربه در امر ثبت برند گرگان آماده ارائه راهنمایی و مشاوره به شما در امور ثبت برند می باشند.

به چه دلیل باید اقدام به ثبت برند و علامت تجاری کنیم ؟

در صورتی که  عضو یک شرکت هستید و کارهای مربوط به ثبت شرکت در گرگان را انجام داده باشید خواهید دانست که ثبت برند نیز یکی از الزامات بعدی برای پیشرفت در کسب و کارتان خواهد بود. این امر به دلیل نماد گرافیکی و طراحی برند مورد نظر که حاوی و بیان کننده مشخصات محصول و خدمات شما است می باشد.

با انجام کارهای ثبت برند خود در واقع محصولات و خدمات خود را از دیگر محصولات مشابه متمایز خواهید ساخت و در ذهن مشتری خود را جا می اندازیدو سبب فروش ودرآمد بیشتر خود می شوید . هیچ کس از معروف بودن بدش نمی آید و برای معروف شدن خود و کارتان بهترین راه ثبت برند در گرگان است.

هرگونه علائم تجاری یا نام تجاری قابل ثبت و نشان هایی که جهت تمییز یک محصول از انواع مشابه خود به کار رود  که می تواند  شامل تصویر، طرح، حرف، ارقام ویا حتی صوت و موسیقی  و بو در برخی کشورها باشد و نیز مشخص کننده ویژگی های یک محصول یا خدمت یا فعالیت اقتصادی  است را برند می نامند.

برند برای دارنده آن انحصاری است و در صورت دریافت گواهی ثبت آن به مدت 10 سال دارای اعتبار می باشد و در صورت عدم تمایل دارنده برند به ادامه فعالیت، می توان برند را به افراد دیگر با شرایط مندرج در قانون تجارت و در سایت اداره ثبت علائم واگذار کنند.

علامت تجاری چیست ؟

علامت تجاری عنون دیگری برای برند است پس هر آنچه در ابتدای در تعریف برند عنوان کردیم در مورد علامت تجاری نیز صدق می کند. بدین ترتیب یک مشخصه برای محصول و نیز خدمات ارائه شده شامل حروف یا عدد و یا ادغامی از هردو آن ها علامت تجاری می باشد. علامت تجاری یا همان برند می تواند مشمول یک نماد و شکل یا تصویری مخصوص باشد.

در بعضی از کشورها اصوات و رنگ ها نیز جزء برند به حساب می آیند و می توان جهت برندسازی از آن ها استفاده کرد. گاهی حتی شعار تبلیغاتی هم برند است.  برای دستیابی به امتیازات مخصوص به خود در امر تجارت داشتن برند امری ضروری است که سریعاً بعد از ثبت شرکت, باید برای ثبت آن اقدام شود.

برای کسب آگاهی و آشنایی بیشتر با این مقوله شما را به این مقاله ارجاع می دهیم: ثبت علامت تجاری

 

ثبت انواع برند
برندینگ در گرگان فوری

مدارک ثبت علائم تجاری و ثبت برند در گرگان

ثبت برند در گرگان به دو صورت حقیقی و حقوقی قابل انجام است. که روش انجام ثبت هرکدام ازآن ها متفاوت خواهد بود. تفاوت در این دو روش تنها به ارائه مدارک محدود نمی شود بلکه درمدت زمان و مراحل ثبت و نیز هزینه نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

قبل از شروع به ثبت برند و انجام مراحل باید مدارک زیر را تهیه و ارائه کنید:

مدارک مربوط به ثبت برند به روش حقیقی

 1. رونوشت از تمامی مدارک شناسایی متقاضی ثبت
 2.  رونوشت از جواز فعالیت شخص
 3.  در صورتی که برند شامل موارد لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی
 4. طرح نهایی شده برند و علائم تجاری مربوطه
 5.  در صورت لزوم وکالت نامه وکیل ثبت برند

مدارک مربوط به ثبت برند به روش حقوقی

 1. رونوشت از تمام مدارک مربوط به شرکت اساسنامه، آگهی تاسیس و تغییرات
 2. رونوشت از مجوزشرکت ازجمله جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و غیره
 3. کارت بازرگانی به نام مدیر عامل یا به نام شرکت برای برند لاتین
 4.  ارائه مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت
 5.  طرح برند و علامت تجاری تایید شده
 6. وکالت نامه در صورت لزوم
درصورت تمایل به مشاوره در مورد ثبت برند در گرگان کافی است با یک مشاور در مورد ثبت برند خود مشاوره کرده و با توجه به اطلاعات مفید وی مدارک و مجوزهای مربوط به ثبت را به کارشناس واگذار کرده تا در کمترین زمان به صورت اختصاصی کارهای ثبت برندتان را انجام دهند.
اگر مدارک ارائه شده از سوی متقاضیان دارای نواقص باشد توسط کارشناسان ارزان ثبت تکمیل و برای ثبت برند در گرگان به اداره ثبت اسناد و املاک کشور ارائه می شود.
ثبت برند در گرگان
ثبت برند در گرگان

مراحل ثبت برند در گرگان

 •  در گام نخست ثبت برند به سامانه اداره ثبت وارد شده و اقدام به ثبت نام در قسمت مالکیت صنعتی می کنید.
 • در قسمت ثبت نام هر شخصی که در برندسازی نقش دارد باید ثبت نام را انجام دهد تا در هر مرحله از برندینگ بتوان برند موردنظر را پیگیری کند.
 •  در گام دیگر یک نام مشخص برای برند خود برمی گزینید و برطبق آن مشخصات و ویژگی های برند را توصیف می کنید.
 •  مدارک و مجوزهای اتخاذ شده از ادارات را در سایت وارد کرده تا توسط بازرسان بررسی شود.
 •  مدارک علامت تجاری را در قالب آگهی در روزنامه به چاپ می رسانید.
 •  30 روز برای اعتراض شخص ثالث به برند زمان گذاشته تا در صورت تایید اعتراض بعد از این زمان با ارائه مدارک به تصحیح آن پرداخته شود.
 •  برای دومین بار اقدام به چاپ آگهی در روزنامه کرده و هزینه های مربوطه را پرداخت می کنید.
 •  کارشناس ثبت برند با در دست داشتن مدارک به اداره ثبت رجوع کرده و اقدام به تشکیل پرونده در اداره می کنند.
 • در انتها در صورت کامل بودن مدارک ارائه شده و تایید از سوی کارشناسان ثبت تصدیق و شماره شناسه برند به مدت 10 سال به صورت کاملاً انحصاری به شرکت و فرد ارائه می شود. شماره شناسه از طرف اشخاص ثالث قابل پیگیری و اعتبارسنجی می باشد.

کارشناسان ثبت برند تمام تلاش خود را برای ثبت صحیح و تخصصی برند متقاضیان در حداقل زمان ممکن خواهند کرد. این موسسه با سال ها تجربه در انجام امور ثبتی تا رسیدن به اهدافتان همراه شما خواهد بود.

هزینه و مدت زمان ثبت برند گرگان

هزینه ثبت برند و آرم تجاری بر حسب نوع برند و تعداد محصولات طبقات آن و حجم متن دو آگهی روزنامه رسمی متغیر است. جهت اطلاع دقیق از هزینه ثبت برند خود با کارشناسان مجموعه ارزان ثبت در تماس باشید.

خیلی از متقاضیان برای اینکه کسب و کار خود را شروع کننده می خواهند ثبت برند فوری داشته باشند. لازم به ذکر است چنین چیزی در قانون پیش بینی نشده است و هیچ نهاد خصوصی یا دولتی نمی تواند خارج از نوبت درخواست شما را به کارشناس مربوطه ارائه دهد از سوی دیگر نیز سیستم به صورت پیش فرض پرونده شما را در کارتابل قرار می دهد بنابراین ثبت برند در گرگان از تاریخ ارسال اظهارنامه 35 الی 45 روز زمان می برد تا مورد پذیرش یا رد فرار گیرد.

خدمات مالکیت صنعتی در زمینه اختراع، طرح صنعتی و برند در گرگان

با تصویب قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری باید ارگانی برای رسیدگی به این مواررد ایجاد می شود. درر گذشته درخواست ثبت اختراع و طرح صنعتی و علائم تجاری در واحد مالکیت صنعتی در ثبت شرکت ها انجام می شد اما هم اکنون این سازمان دارای مرکز اصلی در استان تهران است و سامانه اینترنتی را برای ارائه خدمات خود به عموم مردم ارائه کرده است.

شرایط و روند ثبت برند را در این مطلب مطالعه کردید. سازمان مالکیت صنعتی در خصوص ثبت اختراع و طرح صنعتی نیز صلاحیت رسیدگی و ثبت دارد. از این رو مخترعان و طراحان استان گلستان می توانند درخواست ثبت اختراع یا طرح صنعتی را در سایت مالکیت صنعتی قبل از افشاء ایده خلق شده خود انجام دهند تا مورد حمایت مالکیت صنعتی قرار گیرند.

خدمات ثبت برند توسط موسسه ارزان ثبت

 • علائم تجاری در گرگان
 • برند در گرگان
 • نام تجاری در گرگان
 • لوگو در گرگان
 • آرم و نشان تجاری در گرگان
 •  ثبت برند بین المللی در گرگان
 • برند مادرید

ثبت برند در استان گلستان

 • ثبت برند در بندرگز
 • ثبت برند در بندر ترکمان
 • ثبت برند در گنبدکاووس
 • ثبت برند در علی آباد کتول
 • ثبت برند در آزادشهر
 • ثبت برند در کلاله
 • ثبت برند در مینودشت

برای کسب اطلاع از مدارک و هزینه هرکدام از خدمات موسسه ثبتی ارزان ثبت با شماره تماس های موسسه تماس گرفته تا در اسرع وقت امور ثبتی شما در گرگان به صورت تخصصی و با هدف رسیدن به مقصود مطلوب برای شما انجام شود.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :