اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری

موسسه ارزان ثبت در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی اخذ پروانه بهره برداری مطالبی را به متقاضیان محترم ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید و از راهنمایی آن ها بهره مند شوید.

در جهت مطالعه بیشتر درباره ی پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی می توانید به مقاله آن رجوع و مقاله را بخوانید.

هزینه و تعرفه اخذ پروانه بهره برداری

برای اخذ پروانه بهره برداری مستلزم پرداخت هزینه و تعرفه هایی می باشید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هزینه و تعرفه اخذ پروانه بهره برداری می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

پس از اخذ جواز تاسیس مالکین  واحدهای صنعتی  باید زمین یا سوله مورد نظر خود را خریداری کرده و تجهیزات لازم جهت خط تولید را تامین کنند و نیز نیروی انسانی اولیه را استخدام نمایند ، و وارد فاز تولید آزمایشی شوند و سپس از وزارت صنعت و معدن درخواست پروانه بهره برداری کنند که این پروانه مجوزی است برای تولید انبوه در کارخانجات یا واحدهای صنعتی.

واحدهای صنعتی برای اینکه بتوانند برای محصولات خود استاندارد اخذ کنند یا سیب سلامت و یا نشان حلال را بر روی محصولات خود درج کنند ابتدا باید پروانه بهره برداری داشته باشند.

مراحل اخذ پروانه بهره برداری

ممکن است در زمان اخذ پروانه بهره برداری سازمانهای مختلف مانند وزارت بهداشت ، وزارت صنایع ، نهاد ریاست جمهوری ، یا اتحادیه مربوط به فعالیت واحد تولیدی  حضور داشته باشند و اعلام موافقت اصولی آنها ضروری باشد. ارزان ثبت راه حل اخذ سریع و آسان پروانه بهره برداری برای شماست.

پس از اخذ جواز تاسیس  ، و مراحل احداث و راه اندازی خط تولید پروانه بهره برداری به صدور می رسد . صدور پروانه بهره برداری بر اساس قوانین محیط زیست ، در خارج از حوزه های شهری انجام می شود.

جهت صدور و اخذ پروانه بهره برداری باید پس از درخواست و تکمیل تقاضای صدور پروانه بهره برداری ، تولید آزمایشی داشته باشید و پس از آن بازرسی وزارت بهداشت و صنعت معدن  انجام گرفته و در صورت تایید مراحل صدور پروانه بهره برداری صادر می گردد . ضمناً صدور این پروانه تا شعاع 20 کیلومتری تهران از طرف سازمان حفاظت از محیط زیست ممنوع می باشد.

پروانه بهره برداری
اخذ پروانه بهره برداری

فواید اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری به صنعتگران مزایایی می دهد که بدین شرح است :

  • با اخذ پروانه بهره برداری تسهیلات بانکی با نرخ دولتی میسر می شود.
  • با اخذ پروانه بهره برداری از معافیت مالیاتی واحد های صنعتی برخوردار می شوید.
  • با اخذ پروانه بهره برداری جهت خرید تجهیزات خط تولید می توانید وام دریافت کنید.
  • پروانه بهره برداری پیش نیاز اخذ برند و استاندارد و ایران کد محصولات می باشد.
  •  در صورت دیرکرد در پرداخت اقساط وام و یا مالیات با داشتن پروانه بهره برداری از تسهیلات تنفس یا پرداخت تدریجی جریمه خود طی یک سال بهره مند می شوید.

ارزان ثبت جهت اخذ پروانه بهره برداری علاوه بر مشاوره تخصصی بهترین خدمات را نیز به شما ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اخذ پروانه بهره برداری می توانید با وکلای مجرب ارزان ثبت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی بهره مند شوید.

به این مقاله امتیاز دهید!

1 دیدگاه برای “اخذ پروانه بهره برداری

  1. اشتراک‌ها: بهین یاب چیست ؟ - ارزان ثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :