ثبت برند مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی

 موسسه ارزان ثبت در این مقاله تلاش برآن دارد تا در مورد ثبت برند مواد غذایی مطالبی را به اشخاصی که می خواهند برند مواد غذایی خود را به ثبت برسانند ارائه نماید مطالبی ذیل را بخوانید و چنانچه با هر سوال و موردی مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت برند

ثبت برند در سراسر ایران توسط اداره مالکیت صنعتی که به نوعی وابسته به اداره مالکیت معنوی جهانی یا وایپو WIPO است می باشد . یعنی در هر نقطه از ایران که باشید جهت ثبت برند باید به این اداره مراجعه کنید . زیرا این اداره شعبه ای در هیچ شهری ندارد و خود به تنهایی ثبت برند سراسر ایران را انجام می دهد .

ثبت برند مواد غذایی

در گواهی ثبت برند نیز هیچ آدرسی ذکر نمی شود و تنها خود برند و نام دارنده و موضوع فعالیت مربوط به برند یعنی طبقات آن و محصولات تحت برند منتشر می شود. ثبت برند مواد غذایی نیز از این قاعده مستثنی نیست و توسط اداره مالکیت صنعتی در طبقه مواد غذایی ثبت برند می شود.

مزایای ثبت برند مواد غذایی

  1. ثبت برند ضمانت می نماید که مشتریان قادر می باشند محصولات و حدمات را از یکدیگر تشخیص بدهند.
  2. ثبت برند شرکت ها را قادر می نماید تا مجصولاتشان را از یگدیگر متفاوت کنند.
  3. ثبت برند وسیله ی بازاریابی و پایه و اساس ایجاد مشهوریت و معروفیت شرکت ها می باشند.
  4. با ثبت برند اجازه ی استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منشا و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها هستند.
  5. ثبت برند جزء الزامی و ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشند.
  6. این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارایی مهم و باارزش کسب و کار باشند.
  7. ثبت برند شرکت ها را تشویق می نماید تا در مراقبت یا بهتر شدن محصولات سرمایه گذاری نمایند.
  8. این امکان وجود دارد که ثبت برند جهت اخذ وام سودمند باشند.
ثبت برند مواد غذایی
ثبت برند مواد غذایی

شرایط ثبت برند مواد غذایی

به منظور ثبت برند مواد غذایی از آنجایی که این محصولات با سلامت مردم سرو کار دارند حتماً باید از لحاظ بهداشتی تایید شوند و این تاییدیه را معمولاً  وزارت بهداشت معاونت غذا و دارو صادر می کند . البته ممکن است مواد غذایی جز محصولات کشاوزی باشند که در این صورت از جهاد کشاورزی نیز می توان این تاییدیه را گرفت مانند ثبت برند حبوبات ، خشکبار ، پسته، زعفران، ثبت برند چای یا برنج .

به علاوه تولیدکنندگان مواد پروتئینی و محصولات گوشتی نیز باید جهت ثبت برند از سازمان دامپروی کشور اخذ مجوز یا موافقت اصولی انجام دهند.

به طور کلی ، چنانچه بخواهید برای ثبت هر نوع برندی اقدام کنید نیاز به مجوز از ارگان های مرتبط دارید و برای مواد غذایی نیز این مورد باید رعایت شود و بدون جواز ثبت برند مواد غذایی انجام نمی شود.

چگونگی ثبت برند مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی در طبقه شغلی 35 انجام می شود که  قبل از ثبت باید حتماً برند جدیدی که می خواهد ثبت شود این طبقه مورد استعلام قرار بگیرد و چنانچه کسی پیش از آن این برند یا مشابه آن را ثبت نکرده باشد می توان برای ثبت برند جدید اقدام کرد واگر ثبت شده باشد باید برند دیگری انتخاب کرد.

برند مواد غذایی می تواند به شکل یک اسم باشد یا اسم تجاری ثبت شود و یا شکل و فرم خاص یا علامت تجاری موادغذایی باشد .

در هر دو صورت ثبت برند مواد غذایی یا ثبت لوگوی مواد غذایی باید  نمونه ای از برند حتماً استعلام شود و سپس برای اداره مالکیت فرستاده شود . پس از 35 تا 40 روز کاری در صورت تایید اولیه برند ، آن برند یا ثبت علامت تجاری مواد غذایی برای ما تضمین می شود و بعد از آن لازم است که سایر مراحل طی شود.

مدارک لازم جهت ثبت برند 

برای آگاهی از مدارک لازم جهت ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را به دست آوردید

مدارک ثبت برند مواد غذایی نیز به مانند دیگر برند ها در کشور در اداره ثبت علائم تجاری قابل ثبت است . از این رو شما با دارا بودن مدارک ثبت برند که در اداره ثبت مالکیت صنعتی درج شده می توانید به صورت آنلاین امور ثبت برند را انجام دهید و یا با شماره گیری موسسه ارزان ثبت از ابتدا تا انتهای امور ثبتی برندتان را به وکلای این موسسه بسپارید و دیگر نگران هیچ چیز نباشید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :