ثبت شرکت عمرانی و ساختمانی

روش سریع ثبت شرکت ساختمانی

ارزان ثبت در این مقاله به مطالبی درباره ی ثبت شرکت عمرانی و ساختمانی پرداخته است که بهتر است برای دریافت اطلاعات تکمیلی در راه ثبت این نوع شرکت ها تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

راهنمای ثبت شرکت عمرانی و ساختمانی

در رشته های پیمانکاری و فنی مهندسی ساخت و ساز و آبنیه بر عهده پیمانکاران است لیکن در ساختمان سازی بخش خصوصی این کار را می توان بر عهده یک مهندس معمار گذاشت اما در بخش دولتی ساختمان سازی را باید به یک شرکت پیمانکاری ساختمانی واگذار کرد.

نمونه قرارداد سرمایه گذاری با اعطای تسهیلات مالی در پروژه عمرانی

برای مطالعه بیشتر درباره ی نمونه قرارداد سرمایه گذاری با اعطای تسهیلات مالی در پروژه عمرانی می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

بنابراین ثبت شرکت ساختمانی و عمرانی جهت عقد قرارداد با شرکتهای بخش عمومی و انجام پروژه های شهری الزامی می باشد. به علاوه برای شرکت در مناقصات و مزایدات نیز نیاز به ثبت شرکت ساختمانی و عمرانی دارید زیرا به عنوان شخص حقیقی نمی توانید در مناقصات و مزایدات شرکت کنید.

ثبت شرکت ساختمانی و عمرانی را می توانید به شکل ثبت شرکت ساختمانی با مسئولیت محدود و ثبت شرکت ساختمانی سهامی خاص بود.

البته جهت شرکت در مناقصات ارزان ثبت ، ثبت شرکت ساختمانی سهامی خاص را توصیه می کند. امروزه ثبت شرکت عمرانی و ساختمانی رونق بسیار دارد زیرا با ثبت آن و اخذ رتبه می توان در اجرای پروژه های عمرانی دولتی سهم داشت . جهت ثبت شرکت ساختمانی ارزان ثبت یاریگر شماست.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت عمرانی و ساختمانی

ثبت شرکت ساختمانی به دو شکل مسئولیت محدود و سهامی خاص امکانپذیر است که در هر دو صورت مدارک ذیل برا ی ثبت شرکت ساختمانی  لازم است :

 1. کپی برابر اصل  کارت ملی و  شناسنامه.
 2. اصل گواهی عدم سوء پیشینه و ارائه آن.
 3.  امضای اقرار نامه هیات مدیره.
 4. مجوز در صورت نیاز.

در میان انواع فعالیت هایی اقتصادی که افراد را مشتاق به ثبت شرکت و اصولا بقراری تعامل با شرکاء می نماید گرایش ساختمان سازی می باشد، رشته ساختمان سازی یکی از رشته هایی است که با توجه به تنوع و گستردگی حرفه نیازمند کار گروهی است و اکثر افرادی که مایل به فعالیت در این رشته می باشند .

ثبت شرکت ساختمانی یکی از مواردی است که امروزه برای ثبت آن تقاضا زیاد شده است.

همانطور که می دانید یکی از نیازهای ضروری افراد برای ادامه زندگی، داشتن خانه و سرپناه است. امروزه با توجه به افزایش جمعیت، بیشتر خانه ها به شکل آپارتمانی ساخته می شوند.

بنابراین برای ساختن ساختمان ها نیازمند به افراد ماهر و با تجربه در رشته های گوناگون می باشند. همکاران ما می توانند در این حوزه کمک های بسیاری به شما کنند و مسیر ثبت شرکت ساختمانی را برای شما راحت کنند.

موضوع فعالیت شرکت های ساختمانی

 • ساخت و ساز ساختمانی
 • دیوارکش
 • اجرای کارهای مربوط به پیاده روها
 • سازه های ساختمانی

مدارک جهت ثبت شرکت‌های ساختمانی

 • مدارک جهت ثبت برند تجاری ساختمانی برای افراد حقیقی: ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
 • مدارک جهت ثبت برند تجاری ساختمانی برای افراد حقوقی: ارائه آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
 • مدارک نماینده قانونی: اگر تقاضا توسط نماینده قانونی، وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ……. باشد مدارک آن  باید ضمیمه گردد.
 • ارائه10 نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد 10در10 سانتی متر در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه  شده علامت به شکل نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به  صورتی که از شش زاویه گوناگون تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل می دهد
 • ارائه مدارکی که دلالت بر فعالیت در رشته مربوط دارد

حق تقدم ثبت شرکت ساختمانی

اگر متقاضی ثبت بخواهد براساس تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم که حداکثر 6 ماه است استفاده نماید باید مدارک مربوط به حق تقدم را هم زمان با تحویل اظهارنامه یا حداکثر در 15 روز از آن تاریخ تحویل دهد

مراحل ثبت شرکت ساختمانی

 1. شخص متقاضی حداقل 5 نام را مطابق قوانین انتخاب کند و آن را طبق اولویت طبقه بندی کند
 2. ارائه مدارک و نام های انتخابی به اداره مربوطه
 3.  بررسی کارشناسان جهت تاییدیه نام شرکت
 4.  بررسی مدارک ارائه شده که در صورت ناقص بودن به شخص متقاضی اعلام می شود و در غیر اینصورت به مرحله ی بعدی انتقال می یابد
 5.  ارائه فیش واریزی برای حق الزحمه
 6.  ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار تا افراد از آن اطلاع یابند
 7. شخص متقاضی به اداره ثبت شرکت برای ثبت شرکتِ خود مراجعه نموده و به ثبت می رساند.
روش سریع ثبت شرکت ساختمانی
ثبت شرکت عمرانی

مزایای ثبت شرکت ساختمانی و عمرانی

با ثبت شرکت ساختمانی، دولت می تواند بر تاسیس شرکت ها نظارت داشته باشد تا  هیچ سوءاستفاده ای صورت نگیرد و مقررات رعایت گردد

با فعالیت به شکل شرکت، تمامی امور تجاری و غیرتجاری شرکت به شکل رسمی و قانونی صورت گرفته و موجب به دست آوردن اعتبار بیشتری است

فعالیت تحت عنوان شرکت به علت امتیازات و حمایت هایی که قانون از شرکت ها می کند، مثل اعطای وام، موجب اطمینان از امنیت شغلی بیشتر نسبت به فعالیت شخصی می شود.

ثبت شرکت، به شرکت ها امکان حضور در مناقصات و مزایده ها را می دهد.

قراردادهای بین شرکا رسمی می گردد و بعداً هیچ کدام از شرکا نمی توانند از وجود شرکت نامه، اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد، ادعای بی اطلاعی کنند یا به ایراداتی که در مورد اسناد غیررسمی ممکن است وارد شود، استناد کنند.

ثبت شرکت از دید کسانی که طرف قرارداد با شرکت هستند، به اندازه ای مهم است که بدون مراجعه به آن غالبا نمی توانند معامله کنند. زیرا این افراد بایستی درباره سرمایه شرکت، میزان اختیار مدیران، قدرت و توانایی شرکت اطلاعات کافی داشته باشند. موارد مهم هر شرکت در روزنامه های کثیرالانتشار آگهی می شود تا همه از آن مطلع گردند.

در اولین قدم برای افرادی که اقدام به ثبت شرکت می نمایند و می خواهند در سایه حمایت قانون فعالیت خود را آغاز نمایند و به مشتریان به عنوان یک مجموعه شناخته شده و معتبر معرفی شوند و همچنین از حمایتهای قانونی لازم  بهره مند گردند. جهت کسب اطلاعات  بیشتر در خصوص ثبت شرکت ساختمانی با ارزان ثبت تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :