شرایط و اقدامات لازم برای ثبت تغییرات شرکت در اردبیل

شرایط و اقدامات لازم برای ثبت تغییرات شرکت در اردبیل

وقتی می خواهید برای ثبت تغییرات شرکت در اردبیل اقدام کنید. باید شرایط قانونی را فراهم آورید. تمام امور ثبتی باید طی تشریفات خاصی انجام شود. سازمان ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در اردبیل واحدی در اداره ثبت اسناد و املاک اردبیل است.

البته باید درخواست ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اردبیل ابتدا در سایت سازمان ثبت شرکت ثبت شود و واحد ثبتی اردبیل را  انتخاب کنید. در ادامه خواهیم خواند چگونه می توانید درخواست ثبت تغپییرات را تنظیم و ثبت نمایید.

برای ثبت تغییرات شرکت در اردبیل باید از کجا شروع کنم ؟

ابتدا باید بر اساس تغییراتی که می خواهید داشته باشید باید مجامع عمومی عادی یا فوق العاده را بر اساس موضوع تغییرات برگزار نمایید. مجامع عمومی جلساتی است که با حضور اعضاء تشکیل می شود و هر یک از اعضاء بسته به میزان سهام یا سهم الشرکه ای که دارند در این جلسات حق رای دارند. البته حداکثر اعضائی که باید در جلسات مجامع شرکت حضور داشته باشند دو سوم اعضاء شرکت می باشد.

قدم بعدی تصمیم گیری در خصوص ثبت تغییرات و تصویب تغییرات در مجمع که برای ثبت باید صورتجلسه تغییرات تنظیم شود. صورتجلسه بعد از تنظیم باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود. صورتجلسات تغییرات اگر در صلاحیت یک مجمع باشند و تداخلی در امور ثبتی نداشته باشند یا نسبت به تغییرات مشابه دارای حق تقدم نباشند می توانند تحت عنوان یک مجمع تنظیم و ثبت شود.

ثبت انواع تغییرات شرکت در اردبیل چگونه انجام می شود ؟

مجامع عمومی دو نوع هستند که می توانند اقدام به ثبت تغییرات کنند. البته در برخی از موارد جلسه هیئت مدیره نیز می تواند صورتجلسه تغییرات تنظیم کند. تغییرات مربوط به موضوعات قید شده در اساسنامه در مجمع عمومی فوق العاده و انتخاب مدیران و بازرسان و غیره در مجمع عمومی عادی می باشد. به طور کلی تغییرات در انواع صورتجلسات در موارد زیر انجام می شود.

 • انتخاب هیئت مدیره و بازرسان
 • افزایش یا کاهش سرمایه
 • نقل و انتقال سهام شرکت
 • ورود و خروج شریک
 • تغییر در موضوع یا الحاق در موضوع شرکت
 • انحلال شرکت
 • انتخاب نام برای شرکت
 • ایجاد شعبه
 • تعیین دارندگان حق امضاء مجاز که می توان یک یا چند نفر از مدیران باشند.

 

ثبت انواع تغییرات شرکت در اردبیل چگونه انجام می شود ؟
ثبت انواع تغییرات شرکت در اردبیل چگونه انجام می شود ؟

ثبت تغییرات شرکت در اردبیل طی چقدر زمان می برد ؟

همان طور که می دانید در پرونده های ثبتی زمان یک موضوع تقریبی است و بسته به تکمیل بودن پرونده زمان کمتری برای ثبت تغییرات سپری خواهد شد. اما در مجموعه ارزان ثبت تمامی خدمات مربوط به ثبت تغییرات اشخاص حقوقی طی 14 روز انجام خواهد شد.

هزینه های ثبت تغییرات شرکت در اردبیل چقدر است ؟

انجام هزینه های ثبت تغییرات در اردبیل با توجه به تعداد صورتجلسات مجامع عمومی دارای سه مرحله پرداختی است که شامل: حق ثبت، هزینه پستی، هزینه روزنامه رسمی تقسیم می شود. استعلام قیمت ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اردبیل را هم اکنون دریافت کنید.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در اردبیل چگونه انجام می شود ؟

 1. ابتدا صورتجلسه تنظیم شده به امضاء اعضاء می رسد و با سایر مدارک به کارشناسان ارزان ثبت ارائه می دهید.
 2. کارشناسان ارزان ثبت در کمترین زمان بعد از تکمیل مدارک ثبت صورتجلسه تغییرات را در سامانه ثبت انجام می دهد.
 3. مدارک به اداره ثبت شرکت ها پست می شود.
 4. کارشناسان بررسی تغییرات را انجام می دهد و سپس پیش نویس تغییرات صادر می شود.
 5. با ارائه پیش نویس آگهی ثبت تغییرات به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اردبیل می توانید اصل مدارک اصلی را دریافت کنید.
 6. انتشار روزنامه رسمیی ثبت تغییرات شرکت

چگونه ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل را انجام دهیم ؟

برای ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود اگر حداقل اعضاء در شرکت دو نفر هستند باید هر دو نفر برای انجام تغییرات توافق به ثبت داشته باشند. تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در موضوعاتی که از حداقل های قانونی است در تضاد باشد تغییرات امکان پذیر نمی باشد. اگر تعداد اعضاء بیش از دو نفر باشد حداقل باید دو سوم اعضائی که دارای 75 درصد از سهم الشرکه می باشند باید توافق به ثبت تغییرات داشته باشند.

چگونه می توان ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص را انجام داد ؟

شرکت سهامی خاص برای ورود و خروج شرکاتء حتماً باید صورتجلسه نقل و انتقال تنظیم کند. سایر تغییرات شرکت سهامی خاص به سادگی قابل انجام است. جلسه مجمع عمومی در شرکت سهامی با ریاست رئیس هیئت مدیره می باشد. هر یک از سهامدارن به تعداد سهامی که در شرکت دارند در شرکت دارای حق رای می باشند. جلسات مجمع عمومی شرکت سهامی خاص با حضور منشی جلسه و دو سوم اعضاء دارنده بیش از نصف سهام رسمیت میابد.

روند ثبت تغییرات موسسه غیر تجاری  چگونه انجام می شود ؟

موسسات غیر تجاری اگر بخواهند تغییرات در موسسه ایجاد کنند باید موافقت سازمان صادر کننده مجوز را دریافت کنند. صورتجلسه تغییرات در موسسات نیز در مجامع عمومی تنظیم می شوند و روند ثبت تغییرات نیز بر اساس موارد عنوان شده در این مقاله انجام می شود.

برای ثبت تغییرات چه مدارکی باید به اداره ثبت شرکت های اردبیل ارائه شود ؟

مدارکی که باید به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ثبت شود عبارت است از:

 • دو نسخه از صورتجلسه تغییرات شرکت در اردبیل
 • ارائه آگهی یا روزنامه تاسیس شرکت
 • آگهی آخرین تغییرات یا روزنامه آخرین تغییرات نیز لازم اسست ارائه شود.
 • اصل وکالتنامه

در پایان: از اینکه با ما در مجموعه حقوقی ارزان ثبت همراه بودید کمال تشکر را داریم. برای انجام فرایند ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اردبیل می توانید به صورت غیر حضوری مشاوره تخصصی رایگان از کارشناسان ارزان ثبت دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :