خرید و فروش برند

انتقال برند

خرید و فروش برند می تواند توسط اشخاص حقیقی و حقوقی انجام پذیرد. موسسه ارزان ثبت با دارا بودن کارشناسان متخصص در امر انتقال برند می تواند شما را در کم ترین زمان به اهدافتان برساند. در ادامه با ارائه نکات مهم در راه خرید و فروش برند شما را یاری خواهیم کرد. همراه ما باشید.

طبقات ثبت برند

برای ثبت برند ما باید بدانید که می خواهید برند خود را در کدام طبقه به ثبت برسانید در جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله طبقات ثبت برند مراجعه کنید.

برند قابلیت نقل و انتقال یا خرید و فروش دارد همین طور این امکان وجود دارد به شخصی به جز شخصی که اولین بار مالکیت برند را دارا بوده نیز برند را منتقل کنیم. برند و آرمی که به ثبت رسیده قابلیت آن رادارد که مورد نقل و انتقال قرار بگیرد البته شرط اصلی برای انتقال آن رضایت مالک برند می باشد.

انتقال برند به دو شکل امکان پذیر است

  1. انتقال برند بدون دخالت دارنده و به دور از اراده مالک.
  2. انتقال برند بنا به اختیار دارنده و کاملا” ارادی در ارتباط با انتقال برند بدون دخالت دارنده برند.

بایدگفت که اگر شخصی که مالک برند است فوت کند وراث مجاز خواهند بود در صورتی که اصل گواهی برند را دارا باشند و همچنین با دارا بودن گواهی انحصار وراثت و ارائه آن ها تقاضای نقل و انتقال برند رادارا باشند و بعد از این که مراحل اداری آن را انجام دادند مالکیت برند به شخص دیگیری منتقل میشود.

در ارتباط با نحوه دیگر انتقال که با اراده ی دارنده ی آن میسر میباشد باید میتوان گفت که در واقع منافع برند یا علامت است که مورد نقل و انتقال قرار میگیرد که شخصی که مالک برند است در صورتی که فعالیت نداشته باشد و یا به هردلیل دیگری برای مدت زمانی معین میتواند منافع برند را به شخص دیگری منتقل کند و بعد از این که مراحل قانونی آن سپری شد شخصی که منافع برند به وی منتقل شده است مجاز خواهد بود از منافع آن استفاده نماید.

در اظهارنامه مربوط به برند وارد زیرحتماً باید ذکرگردد: شماره ثبتی که برند در ایران دارد. نام و مکان و تابیعیت شخصی که قرار هست برند به وی منتقل شود. مشصات و آدرس شخصی که نماینده ی قانونی مالک برند درایران است.

تمامی مدارک و اسناد نقل و انتقال و وکالت نامه انجام انتقال زمانی که وکیل عهده دار امور انتقال است و همچنین تصدیق ثبت برند در ایران نیز باید همراه با اظهارنامه به مرجع صالح داده شود.

ارزان ثبت آرشیوی از برندهای آماده برای فروش دارد و کلیه مراحل لازم برای خرید و فروش برند را به انجام می رساند.

مزایای خرید و فروش برند

هنگامی که برندی خریداری می شود و یا به فروش می رسد مزایایی را به ارمغان می آورد به عنوان مثال خرید و فروش برند سبب می شود تا برند هایی که بدون استفاده باقی مانده اند استفاده شوند یکی دیگر از مزایای خرید و فروش برند این است که مقرون به صرفه می باشد.

انتقال برند
خرید و فروش برند

مدارک خرید و فروش برند

  1. تمامی مدارک ثبت برند که شامل روزنامه آگهی تقاضا، روزنامه آگهی رسمی و گواهینامه ثبت برند.
  2. مدارک هویتی مالک قدیم.
  3. مدارک هویتی مالک جدید برند.
  4. صلح نامه ای که در دفاترخانه اسناد رسمی تنظیم شده است پس از این که نامه های مربوط به استعلام نقل و انتقال برند گرفته شد.
  5. مدارکی که رشته فعالیت مالک جدید برند را بیان میکند.
  6. برای انتقال قهری اسناد مربوط گواهی انحصار وراثت لازم می باشد.
  7. شماره اظهارنامه ، شماره ثبت برند و رمز ورود به سامانه نیز برای نقل و انتقال برند لازم می باشد.

شرایط نقل و انتقال برند

تمامی مراحل ثبت برند باید به پایان رسیده باشد. برند که مدنظر ما می باشد لازم است زمانی که می خواهیم آنرا منتقل کنیم هم معتبر باشد. اگر دو طرفی که میخواهند برند را مورد خرید و فروش قرار بدهند هر دو حقوقی و یا یکی از آن ها حقوقی باشند باید مدارکی که وضعیت اشخاص حقوقی را نشان میدهد به اداره ی مربوطه داده شود.

نقل و انتقال جزئی برند در صورتی صاحبان برند یا علامت تجاری تمایل نداشته باشند برند خود را به طورکامل منتقل کنند مجاز خواهند بود قسمتی از برند و یا این که طبقات آن رابه شخص دیگری منتقل کنند.

البته انتقال جزئی برند در برخی از موارد امکانپذیر است به طو مثال برای قسمتی از خدماتی که معین شده است انتقال میابد و یا اگر برند بخواهد در یک منطقه و یا هدف خاصی استفاده شود انتقال می یابد.

به عنوان مثال مالک برند تعیین میکند که از قسمتی از برند او فقط در امور صادرا ت استفاده شود و یا این که حق استفاده از برند را محدود به یک شهر یا منطقه ای خاص نمایند .

اگر تصمیم به چنین کاری داشته باشیم باید در قسمتی که تمایل به ثبت سامانه ای درخواست داریم نسبت به نقل و انتقال جزئی اقدام نماییم و قسمت دیگر همانند نقل و انتقال قراردادی برند باشد. با ارزان ثبت برندی مناسب را برای خرید و فروش پیدا نموده و قانوناً مالک برند خریداری شده خود شوید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :