ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکتها
در این متن نکات مهم و کارایی را برای ثبت شرکت در زنجان و مدارک و مراحل ثبت شرکتها در اداره ثبت اسناد و املاک را به شما ارائه خواهیم داد. با ارزان ثبت دیگر نگران کارهای ثبت شرکت در زنجان نباشید. ما در تمامی مراحل همراه و پشتیبان شما هستیم.

راهنمای ثبت شرکت در زنجان

زنجان یکی از شهرهای زیبا و مملواز مکان های تاریخی وگردشگری می باشد. این شهر در استانی با همین در نوار شمال غربی کشور قرار دارد.

شهر زنجان در قدیم به نام زنگان شهرت داشته است و به دلیل قرار گرفتن این شهر در راه جاده ابریشم این شهر جز شهر های تجارتی از قدیم به شمار می آمده و  رونق اقتصادی و در پی آن میزان ثبت شرکت در زنجان بالا است.

برای سهامداران و مدیران شرکت , ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در صورت تحقق این مسئله  حرفه خود را به جای اشخاص حقیقی به  شکل شخص حقوقی یا شرکت دنبال می کنند که خود این امر مزایای زیادی دارد، من جمله بر اعتبار و وجهه شغلی و اجتماعی صاحبان شرکت می افزاید. در عصر امروز مسلماً شرکت هایی که رسمی هستند از اعتبار حقوقی و قانونی بهره مند می شوند و دردنیای تجارت جایگاهی ویژه خواهند داشت.

شرکت هایی که به مرحله ثبت شرکت می رسند و شماره ثبت دریافت می کنند معتبر تر و برای مشتریان خود قابل اعتماد تر می باشند و در زمینه رسیدن به اهداف سازمانی کارا تر عمل کنند. اگر بخواهید در کنار ثبت شرکت، ثبت برند در زنجان را نیز داشته باشید فرصتی استثنائی برای رشد کسب و کار خود به وجود خواهید آورد.

اقداماتی ثبتی شرکت

با ثبت شرکت خود می توانید اقدام به تاسیس نمایندگی در مکان های مختلف کشور و یا حتی  تاسیس نمایندگی در سراسر دنیا کنید.

قبل از اقدام برای ثبت شرکت افراد به صورت حقیقی فعالیت می کنند که در این صورت افراد در خصوص قانون کار از حمایت خاصی برخوردار نخواهند بود. بدون ثبت شرکت در زنجان در مناقصه و مزایدات امکان شرکت ندارید. به علاوه امکان دریافت وام شرکتی نخواهید داشت.

نکته : در شرکت سهامی خاص امکان دریافت وام تا چهاربرابر سرمایه ثبت شده شرکت وجود دارد که از مزایای ثبت شرکت است.

هم چنین با ثبت شرکت زنجان در زمینه الزام طرفین کاری یا حتی شرکا به انجام تعهدات خود در شرکت اطمینان حاصل می شود و اقداماتی چون ایجاد نمایندگی های مجاز شرکت یا شعبات مختلف و عقد قرارداد دولتی و تنها با ثبت شرکت ممکن می گردد.

با انجام کارهای مربوط به  ثبت شرکت می توانید متوجه شوید که این کار نیازمند اطلاعات کافی وتخصصی است و بنابراین

ما در زمینه ثبت شرکت شمارا از درگیر شدن با پیچیدگی های روال قانونی و انجام امور ثبت شرکت یاری می کنیم.

تعیین نام شرکت در زنجان

پیش از ثبت شرکت در زنجان، ابتدا باید پنج نام برای شرکت خود در نظر بگیرید این نام ها باید طبق قوانین خاصی انتخاب شوند. مثلاً تکراری نبودن نام انتخابی شرکت, برای اطلاع از عدم تکرار نام شرکت می توانید به سایت www.ilenc.ir مراجعه کنید.

اسم شرکت  باید با شئونات جامعه اسلامی ما منافات نداشته باشد. همچنین اسم  شرکت نباید لاتین باشد. از عناوین دانشمندان، شعرا و مکتشفان معاصر، اسامی مذهبی، ائمه، مشهور، اسم اماکن خاص و سازمان های کشوری و جهانی نباید در اسم شرکت  استفاده شود. حداقل تعداد واژه های اسم شرکت باید سه واژه باشد.

در کنار تبعیت از همه قوانین در خصوص تعیین اسم شرکت زنجان باید اسمی مرتبط به شغل خود که تلفظ آسان داشته باشد و در ذهن مانگار باشد انتخاب کنید. آن هم نه یک اسم بلکه نیاز به پنج نام در زمان ثبت سامانه دارید. بنابراین می بینید که حتی در انتخاب اسم شرکت نیز نیازمند کمک تخصصی هستید.

در این زمینه می توانید با ما درارتباط باشید تا از بین اسم های مد نظرتان بهترین نام را در اختیار شما قرار دهیم و بدین صورت نگرانی شما از تایید نشدن نام شرکت در مرحله نخست ثبت شرکت در زنجان کاسته  می شود. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله ای که لینک آن در ادامه آمده مراجعه کنید. استعلام نام شرکت

مراحل ثبت شرکت در زنجان
مراحل ثبت شرکت در زنجان

مراحل ثبت شرکت در زنجان

 • ثبت سامانه ای شرکت در پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها
 • اخذ تایدیه نام شرکت
 • ارسال مدارک لازم جهت ثبت شرکت به اداره ثبت شرکت زنجان که در ادامه به آن می پردازیم . 
 • اخذ تاییدیه مدارک
 • مراجعه حضوری جهت اخذ آگهی تاسیس شرکت حاوی شناسه ملی و شماره ثبت شرکت
 • چاپ آگهی تاسیس در روزنامه رسمی کشور

نکته: بعد از انجام روند ثبت شرکت زنجان در صورتی که بخواهید تغییراتی در اساس شرکت ثبتی ایجاد کنید باید ثبت تغییرات در زنجان داشته باشید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به دونفر عضو و اقل یک میلیون ریال سرمایه است . این نوع شرکت برای اموربازرگانی یا تولیدی کوچک مناسب است و معمولاً شرکت های خانگی با این قالب به ثبت می رسند و بیشترین تقاضای ثبت شرکت مربوط به این نوع شرکت است زیرا ساده ترین فرایند ثبتی را داراست.

در این شرکت اعضا مسئولیتشان محدود به سرمایه آن هاست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید : ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

در ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به 5 عضویا موسس دارید و حداقل سرمایه برای شروع صد هزار تومان می باشد.این شرکت برای ثبت موضوعات پیمانکارِ ، فنی مهندسی و ساختمانی و عمرانی مناسب است زیرا برخلاف شرکت مسئولیت محدود این نوع شرکت امکان ثبت نام در مناقصات را دارد .

هم چنین برای تاسیس کارخانه شرکت مناسبی می باشد. این نوع شرکت برخلاف شرکت سهامی عام کل سرمایه اش توسط اعضا تامین می شود و سرمایه آ به شکل سهام درآمده و اعضا سهامدار خوانده می شوند. ارزان ثبت جهت ثبت شرکت سهامی خاص در زندان در خدمت شماست.

ثبت موسسه غیر تجاری در زنجان

موسسات غیر تجاری عموماً به دو دسته تقسیم می شوند. که بنابر نوع فعالیت آنها را نام گذاری می کنند  که عبارت است از: موسسات غیر انتفاعی و موسسات انتفاعی. اهداف موسسات انتفاعی کسب سود و منافع از راه خدمات شرکت می باشد مثل موسسات آموزشی.

در موسسات غیرانتفاعی مانند: انجمن های سیاسی و اتحادیه ها یا خیریه ها  که هدف آن ها کسب سود و درآمد نمی باشد. در واقع این گونه موسسات اقداماتی مانند صادرات و واردات و تجارت انجام نمی دهند زیرا این نوع کارهای تجاری در شرکت انجام می شود و موضوعات فعالیت آن ها خدماتی می باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس اینگونه موسسات حداقل 1000000 ریال می باشد.

مدارک ثبت شرکت در زنجان

 • مدارک شناسایی موسسین
 • مدارک ثبتی شرکت در دو نسخه که از سامانه چاپ شده و به امضا موسسین می رسد.
 • نسخه تاییدیه نام شرکت
 • رسید ثبت نام الکترونیک شرکت
 • مجوز شرکت در صورت نیاز

هزینه و زمان ثبت شرکت در زنجان

هزینه ثبت شرکت بسته به نوع شرکت و تعداد موسسان  و حجم آگهی تاسیس متفاوت است و شامل حق الثبت، حق الوکاله، تمبر سرمایه و هزینه های پستی می باشد. جهت اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت در زنجان با مجموعه ارزان ثبت تماس بگیرید. پرونده های ثبت شرکت در صورت تکمیل بودن مدارک 14 روز کاری زمان خواهد برد.

ثبت شرکت خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی در زنجان

امور خدماتی و پیمانکاری و بازرگانی هر یک دسته بندی کلی از موضوعاتی هستند که فعالیت های تجاری و اقتصادی انجام می دهند. هر یک از این دسته بندی های در خصوص فعالیت های خاص و عام در شرکت مجاز به ثبت موضوع هستند. قانون تجارت شرکت های تجاری را تنها در موضوعاتی مجاز به فعالیت می داند که در اساسنامه به طور واضح و روشن در خصوص آنها توضیح داده شده است.

آدرس اداره ثبت شرکت های زنجان

اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در استان زنجان در آدرس زنجان، خ صفا کوچه کنج خانلو مستقر می باشد.

ثبت شرکت در شهرهای استان زنجان

 •  ثبت شرکت در ابهر
 •  ثبت شرکت در خرمدره
 •  ثبت شرکت در قیدر
 •  ثبت شرکت در قروه
 •  ثبت شرکت در ماه نشان
 •  ثبت شرکت در زرین آباد

جهت  اقدامات ثبتی خود با مشاوران ما در موسسه ارزان ثبت همراه باشید تا به صورت تضمینی و کاملاً حرفه ای شرکت خود را به ثبت برسانید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :