هدف از ثبت برند در زنجان

ثبت برند حرفه ای

آیا تا به امروز سوالاتی این چنین مواجه شده اید ؟ چطور با ثبت برند در کسب و کار خود رونق ایجاد کنم ؟ یا هزینه و زمان ثبت برند در زنجان برای محصولم چقدر خواهد شد؟ اگر جوابتان مثبت است پس گام در مسیر مناسبی برداشته اید.

مسلماً همه ی افراد تمایل به مطرح شدن و شناخته شدن در بین دیگر رقبا در ذهنشان است. در این مقاله سعی شده به تمامی سوالات شما در زمینه ثبت برند در زنجان پاسخ داده شود و خیال شما را از مراحل تا هزینه ها و مدارک ثبت برند آسوده خاطر کرده باشد. پس تا پایان همراه ما باشید.

تعریف برند و علامت تجاری به زبان ساده

برند در واقع یک نشان, سمبل، کلمه و اعداد  یا ادغامی از آن ها برای یک محصول یا خدمات خاص است که با مدنظر قرار دادن آن می توانید محصول مورد نظر را از دیگر محصولات مشابه متمایز کنید.

در انتخاب برند و علائم تجاری خود باید نهایت توجه را کرد زیرا یک برند در واقع مانند شناسنامه حرفه شما می باشد و شامل طراحی ویژگی  های اصلی محصول شما است و شما را معرفی می کند در آینده نیز باید باعث اشتیاق افراد به تهیه و استفاده کردن از آن محصول شود.

با انجام برندینگ در واقع می توانید خود را به همراه ویژگی های منحصر به فرد خود به دیگر افراد معرفی کنید و بدین ترتیب خود را بین مشتریان به راحتی مطرح کنید. برند در وهله اول بابد بر مخاطب تاثیر بگذارد و نام برند یا طرح لوگو باید برای وی جذاب باشد، سپس باید در ذهن ماندگار شود و به یاد آوردنش آسان باشد که برای این موضوع باید از واژه ها یا تصاویر با مفهوم مرتبط با شغل خود با دقت ویژه استفاده کرد.

ارزان ثبت طراحی برند (انتخاب نام برند یا طراحی لوگو و نشان تجاری) را برای شما به انجام می رساند.

متولی ثبت برند در زنجان کدام نهاد می باشد ؟

ثبت برند بر عهده اداره ثبت علائم تجاری می باشد که این اداره وابسته به سازمان ثبت اسناد کشور است و زیرنظر قوه قضائیه فعالیت می کند. اداره ثبت علائم تجاری در تهران خیابان بهشت قرار دارد. جهت ایجاد یکپارچگی و جامعیت این اداره هیچ شعبه و واحدی در هیچ نقطه دیگری ندارد و کار ثبت برند در همه شهرهای ایران فقط در همین یک اداره انجام می شود.

این امر به این دلیل است که تا جای ممکن با متمرکز کردن سیستم ثبت برند و علامت تجاری از ثبت نمونه های مشابه برند و کپی از برندهای معروف جلوگیری به عمل آید. این نقطه مثبت این موضوع است اما نکته منفی که در این میان وجود دارد. عدم وجود این نهاد دولتی در بقیه شهرهاست که باعث  می شود، در هر نقطه از کشور که باشید برای ثبت برند خود به اداره ثبت علائم در تهران مراجعه کنید.

در این راستا البته موسسه ارزان ثبت شما را از رفت و آمد و سفر به تهران بی نیاز می کند فقط کافیست گوشی تلفن را برداشته و کار ثبت برند زنجان را به ارزان ثبت بسپارید.

تعریف برند و علامت تجاری به زبان ساده
تعریف برند و علامت تجاری به زبان ساده

مدارک مورد نیاز  ثبت برند در زنجان شامل چه  مواردی است ؟

در زمان ثبت برند باید مدارکی از قبیل کپی از تمامی مدارک شناسایی فرد متقاضی ثبت برند و مدیر شرکت و مدارک ثبت شرکت در زنجان مورد نظربرای ثبت برند حقوقی ارائه شود این مدارک مشمول شناسنامه و کارت ملی فرد می باشد.

از دیگر مدارک مورد نیاز باید به طرح و نشان لوگو و  نام برند و در صورت حقوقی بودن متقاضی به آخرین ثبت تغییرات در زنجان اشاره کرد. به علاوه ارائه مجوز شامل جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، موافقت اصولی و هر نوع مجوز فعالیت برای ثبت بند و علائم تجاری الزامی می باشد. برای ثبت برند به زبان بیگانه نیاز به ارائه کارت بازرگانی دارید.

جزئیات مدارک مورد نیاز برای برند و برند تصویری را در این مقاله مشاهده کنید: مدارک ثبت لوگو

چگونگی انتخاب اسم تجاری و نام برند

1.مواردی که باید به هنگام انتخاب واژه برای برند خود یا نام تجاری در زنجان مد نظر قرار داد عبارت است از:

2.عدم تکرار اسم یعنی مسبوق به سابقه  بودن نام تجاری که با استعلام برند باید از آن جلوگیری کرد.

نکته : اگر شباهت اسم تجاری شما با نام های برندی که تاکنون ثبت شده اند بیش از 50% باشد، اظهارنام ثبت از سوی اداره ثبت علائم تجاری رد می شود.

3.با افزودن واژه یا سیلاب به اسم برند تجاری احتمال تشابه کم می شود.

4.اسم تجاری حتی الامکان مربوط به حرفه متقاضی ثبت باشد و به خاطر آوردن و آهنگ تلفظ آسانی داشته باشد و جالب و تاثیر گذار باشد.

5. استفاده از اسامی مشهور ، مذهبی ، مقدس، اسم سازمان ها و اماکن دولتی و بین المللی ممنوع است.

6. نباید از اسم عام به تنهایی برای اسم برند استفاده کرد مثل اسم خود محصول و باید در کنار یک یا دو اسم خاص قرار گیرد.

7. صفت توصیفی و تفضیلی مثل برترین یا شیرین یا ترش نباید در نام برند و اسم تجاری به کاربرده شود.

مراحل ثبت برند در زنجان

برای انجام کارهای مربوط به ثبت برند در زنجان بهتر است با مشاوری خبره و کاربلد مشورت کنید. این کار را موسسه ارزان ثبت به بهترین شکل برای متقاضیان ثبت برند انجام خواهد داد.

باید در ابتدا برای ثبت کردن برند خود در زنجان به سامانه اداره اسناد و املاک کشور رفته و اقدام به ثبت نام مالکیت معنوی کنید. هر شخصی که تمایل به ثبت نام دارد و می خواهند نامشان در اظهارنامه مربوط به ثبت برند آورده شود ائم از مالکان, مدیر, طراحان و غیره باید در این مرحله ثبت نام اینترنتی را قبل از شروع مراحل مربوط به ثبت برند و علامت تجاری انجام دهند. سپس برای ثبت برند وارد سامانه شده و در قسمت ورود اعضا با وارد کردن شماره کاربری خود مراحل ثبت برند در زنجان را گام به گام انجام دهند.

درابتدای کار باید نوع شخصیت جهت ثبت برند را مشخص کنید. این اشخاص بسته به حقیقی و یا حقوقی و ایرانی و غیرایرانی بودنشان  در سایت وارد می شوند. سپس با درج کد پستی تمام اطلاعات به صورت خودکار وارد خواهد شد.

ادامه روند در سامانه ثبت برند

در گام بعدی مشخصات شناسایی افراد را وارد می کنید این مشخصات مشمول نام و نام خانوادگی و تمام مشخصات هویتی فرد و هم چنین آدرس و شماره تلفن وی خواهد بود که باید کامل وارد شوند.

بعد از درج مشخصات باید تمام موارد و مجوزهای تایید شده و همین طور وکالت نامه در صورت حقوقی درج کردن برند را در سایت ماتلکیت صنعتی وارد کنید.

با وارد کردن متن اظهارنامه مورد نظر برای ثبت طرح و برند موردنظر توسط متقاضی باید تمامی اطلاعات جزئی و کلی علامت تجاری و برند خود را وارد کنید.

در مراحل بعد با پرداخت هزینه های مربوطه باید اظهارنامه را برای اولین بار در قالب یک آگهی در روزنامه به چاپ برسانید و در صورتی که با اعتراضی از طرف شخصی در مدت زمان 30 روز کاری مواجه نشد با پرداخت هزینه های حق الثبت می توانید اقدام به درج نوبت دوم آگهی در روزنامه رسمی کنید.

در آخر نیز باید با در دست داشتن مدارک به اداره ثبت رفته و حضوراً پرونده تشکیل دهید. این مراحلی که به آن ها اشاره شد بخشی از اقدامات مربوط به ثبت برند در زنجان می باشد. برای اطلاعات بیشتر بهتر است با مشاوران موسسه ارزان ثبت در تماس باشید تا با تجربیات آن ها به طور حرفه ای ثبت برند و لوگو خود را به سرانجام برسانید.

زمان و هزینه های ثبت برند در زنجان
زمان و هزینه های ثبت برند در زنجان

زمان و هزینه های ثبت برند در زنجان

از آنجایی که بررسی برند طی 35 الی 45 روز انجام می شود قبل از اینکه محصول خود را بسته بندی کنید یا تبلیغاتی برای فعالیت خود داشته باشید برند خود را ثبت کنید. باید مسئله ی ثبت برند را جدی گرفت زیرا با وجود برندی مخصوص برای کالا و خدمات خود می توانید کاملاً تخصصی فعالیت کنید و به زودی به بازار بزرگی برای تولیدات خود برسید. برای ثبت برند در زنجان باید هزینه هایی بسته به درخواست برند مورد نظرتان پرداخت کنید.

عوامل مختلفی موثربر هزینه ثبت برند در زنجان است و نمی توان یک قیمت کلی برای ثبت برند در زنجان اعلام کرد. با درنظر گرفتن شرایط ثبت برند و اسم تجاری شما موسسه ارزان ثبت استعلام هزینه ثبت برند شما را انجام می دهد.لذا در این خصوص با ما تماس بگیرید.

واژه های مترادف با ثبت برند تجاری

 • علامت تجاری
 • نام تجاری
 • لوگو
 • نشان تجاری
 • اسم تجاری
 • علائم تجاری
 • آرم تجاری

خدمات مربوط به سایت مالکیت صنعتی در زنجان

سازمان مالکیت صنعتی خدماتی از قبیل ثبت و صدور گواهی نامه، تمدید اعتبار علائم و طرح های صنعتی، ثبت بین المللی علائم، اختراع، طرح صنعتی را بر عهده دارد این سازمان در بررسی امور مربوطه صلاحیت رسیدگی دارد. سازمان مالکیت صنعتی در استان تهران فعالیت دارد و متقاضیانی که از استان زنجان می خواهند خدمات این سازمان را استفاده کنند باید به سایت مالکیت صنعتی وارد شوند.

قوانین ثبت اختراع در زنجان

مخترعین زنجانی اگر می خواهند از مزایای ثبت اختراع بهرمند شوند باید اختراع خود را به ثبت برسانند. در واقع اختراع تا زمانی که در سازمان مالکیت صنعتی به ثبت نرسیده باشد هیچ نوع ارزش قانونی ندارد. در قوانین ثبت اختراع شروط زیر تعییین شده است.

 • هر اختراعی قبل از افشاء باید به ثبت برسد.
 • سازمان مالکیت صنعتی مخترعین را موظف می داند ادعا نامه و توصیف نامه ای برای اختراع خود تنظیم کند.
 • مدت اعتبار اختراع از 5 تا 20 سال بر اساس نوع اختراع ساخته شده تعیین می شود.
 • مخترع باید یک نمونه از اختراع یا نقشه های ساخت اختراع را به صورت واضح ارائه دهد.
 • ممکن است مخترع و مالک اختراع دو نفر باشند باید اظهارنامه ثبت اختراع برای هر دو تنظیم شود.

قوانین ثبت طرح صنعتی در زنجان

تقریباً قوانین ثبت طرح صنعتی با اختراع یکی می باشد. اما تفاوت اصلی در ماهیت این دو است. طرح صنعتی خلاقیت و ابداع در ظاهر یک شیء است در صورتی که اختراع به هر نوع تغییرات فنی گفته می شود. طرح صنعتی باید قبل از افشاء به ثبت برسد و 5 سال حق مالکیت معنوی به صاحب اثر تعلق می گیرد. متفاوت بودن طرح بسیار حائز اهمیت اسن و باید تفاوت قابل تشخیص باشد.

ثبت برند در استان زنجان

 • ابهر
 • خرمدره
 • قیدر
 • قروه
 • ماه نشان
 • زرین آباد
 • طارم

جهت ثبت برند در همه شهرهای استان زنجان فقط کافیست تا با مشاورین متخصص ثبت لوگو و نشان تجاری دپارتمان ثبت برند ارزان ثبت تماس بگیرید و از نتیجه کار مطمئن باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :