اسامی خاص برای برند

انتخاب اسم مناسب برند

از مهم ترین و حساس ترین اقداماتی که باید قبل از ثبت برند و علامت تجاری انجام داد باید به انتخاب بهترین و مناسب ترین اسامی خاص برند اشاره کنیم . اسم برند نشانگر خصوصیات و ویژگی های آن برند بوده که می تواند در آینده باعث ترقی یا پس رفت یک محصول شود. در ادامه به نکات انتخاب اسم برای برند می پردازیم.

انتخاب اسم برای برند

انتخاب اسم برای نشان یا برند امری مشقت بار به حساب می آید .بهترین نام ها از حدود 10 سال گذشته استفاده شده اگر فردی قصد انتخاب اسم انگلیسی داشته باشد باید ده هزار دلار برای وجود سایت بپردازد.

فرد می تواند برای انتخاب اسم برند مراجعه کند و بعد از آن متوجه این موضوع شود. البته این موضوع به وجود آورنده یک مشکل بزرگ در شرکت می باشد. لازم به ذکر است که افراد برای انتخاب نام برند خود نباید از راه دیگر غافل بمانند. که این امر با دقت کردن بر مسائل ابتدایی قابل دست یافتن است.

انتخاب اسم مناسب برند
اسامی خاص برای برند

اسامی خاص برای برند

1) تأثیر بالای نماد و نشان ها

گاهی برخی نشانه ها انرژی مثبت و خوشایندی را به مخاطب میدهد  یا باعث یاداوری خاطرات خوب میشوند.در سال 2013 ویلانینور یک اندیشمند روانشناس به این موضوع پی برد که مغز با برخی نشانه ها ارتباط میگیرد. بطوریکه که با رنگ یا شکل هایی صدا را شناخته و در ذهن خود نگه میدارند.

برای انتخاب نامی مناسب و خاص برای برند شما میتوانید از اصطلاحات مورد استفاده در روزمره یاری بگیرید البته برخی مراجع برای انتخاب اسم وجود دارد که با مراجعه به انها انتخاب اسم برایتان راحت تر است اما اسمی خاص نخواهید یافت.

مابکل رادر این پیشنهاد را میدهد که میتوان از کلماتی استفاده کرد که باعث به وجود آمدن تجربه ای بشود.دلنشین بودن ، احساسی بودن، پر توان بودن و … از مسائل مهم در این موضوع می باشد.

2) از تکنیک های ذهنی برای پیدا کردن مفاهیم استفاده کنید.

بهترین اسامی خاص برای برند، به عنوان یک نتیجه محرمانه و به یاد ماندنی می باشند. در مورد احساساتی که می خواهید مشتری خود را با آن تحت تاثیر قرار دهید، فکر کنید. با ایجاد یک نقشه ذهنی از مفاهیم مربوط به کسب و کار خود، شروع کنید. کلمات، احساسات و تجربیات توصیفی کسب و کار یا اسامی خاص برای برند خود را بشناسید.

سپس، یک تصویر کلی از تصاویر بصری مربوط به شرکت خود را ایجاد کنید. با در نظر گرفتن تمرینات ذهنی ، تصورات بیشتری را ایجاد کنید. این رویکرد به ذهن شما کمک می کند تا مواردی را که هنوز در نظر نگرفته اید، به کار گیرید. با تمرین ذهن، با مفاهیم جدید و ارتباطات زبانی روبرو خواهید شد.

هدف شما در انتخاب اسامی خاص برای برند یک مفهوم است که با تعداد زیادی از اسامی روبرو است. یک تصویر بصری ایجاد کنیدکه مخاطبان شما به آسانی بتوانند آن رابه یاد بیاورند. مهم نیست که چه تصمیمی بگیرید یا چه روابطی پیدا کنید، همیشه مطمئن شوید که ایده هایتان را دارید به چالش می کشید.

انتخاب اسم برند زیبا، واقعا می تواند یک مشکل باشد، آن هم زمانی که شما بدون هیچ شناختی برای پیداکردن آن اقدام می کنید. به هرحال تفکرات و تمرکز شما بهترین راه حل است. ممکن است راه های مختلفی هم وجود داشته باشد اما بهترین اسامی خاص برای برند را تنها می توان با تمرکز بر روی مشتری به دست آورد.

مراحل تعیین نام برند

روش های مختلفی برای تعیین و انتخاب نام زیبای جهت کسب وکار و اسم گذاری برند وجود دارد که در اینجا به 4 مورد اصلی آن می پردازیم :

1- نام های تجاری جداگانه

برای نمونه میتوان از شرکت پروکتر اند گمبل نام برد که تمامی کالاهای خود را با نام های متفاوت عرضه کرده تا با دیگر کالا ها رقابت کنند.

2- نام تجاری واحد

استفاده ار یک نام کلی برایت تمامی محصولات یک شرکت مثلا IBM.

3- اسامی جمعی جداگانه برای هر دسته از کالاها

برای نمونه شرکت سیرز برای هر نوع از محصولات یک نام انتخاب کرده است مثا برای ابزار الات “کرافتزمن” برای تاسیسات خانکی هومارت.

4- تلفیقی از نام تجاری شرکت و اسامی کالاهای منفرد:

برای نمونه شرکت “کلاگ” از این شیوه استفاده کرده اند مثلا : “کورن فلکس کلاگ”، “رایس کریسپیز کلاگ” و “رایزن بران کلاگ” از آن جمله اند.

خصوصیات یک نام تجاری خوب

 1. بیان یکی از فواید کالا و خدمت ارائه شده.
 2. یاداور رنگ محصول و عملکرد آن.
 3. ماندگاری نام تجاری در اذهان.
 4. داشتن شناسه خاص برای نام تجاری.
 5. نام محصول به زبان های دیگر هم باید مربوط باشد.

استانداردهای نام گذاری برند

 1. ثبت شده باشد و قانون ان را پشتیبانی کند.
 2. کوتاه و مختصر باشد.
 3. عدم تکرار و منحصر به فر باشد.
 4. شکلی جدید داشته باشد و مانند ترکیبهای قبلی نباشد.
 5. استفاده از لغات خاص.
 6. نوشتن و خواندن آن یکسان باشد.
 7. آهنگین و خوش صدا باشد.
 8. با زبان های دیگر تطابق داشته باشد.
 9. هویت چشمی داشته باشد .
 10. موزیک خاصی را در ذهن تداعی کند.
 11. از آزاد بودن دامین اینترنتی معتبر آن مطمئن شوید.

شما عزیزان برای انتخاب و گزینش بهترین نام برای برند خود تنها کافی ایت با تیم مجرب ارزان ثبت تماس بگیرید تا تمامی اسم های مناسب شما در حوزه کاری برای شما ارائه گرددو بدین صورت بتوانید به صورت تخصصی و در کم ترین زمان مراحل ثبت برند را بپیمایید. ما در تمامی مراحل ثبت برند و علامت تجاری همگام با شما خواهیم بود.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :