چرا باید ثبت شرکت در رشت انجام دهیم؟

ثبت شرکت ها

اگر می خواهید شرکت خود را در شهر رشت به ثبت برسانید و از مزایا و امکانات ثبت شرکت بهره مند شوید پیشنهاد می شود تا پایان این مقاله با ماهمراه باشید.

در این مقاله سعی شده تا موارد مهم در زمینه ثبت شرکت از جمله مدارک لازم برای ثبت شرکت در رشت و نیز مراحل و هزینه های مربوط به ثبت شرکت در رشت، مزایای ویژه ثبت شرکت و  موضوع فعالیت شرکت و مدت زمان ثبت آن و مواردی این چنین که باید قبل از ثبت شرکت از آن ها اطلاع داشته باشید، توضیح داده شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال درباره ثبت شرکت خودمی توانید با مشاوران ما در ارزان ثبت  همراه باشید. مشاوران ما با داشتن سال ها تجربه در زمینه ثبت شرکت آماده ارایه خدمات به صورت آنلاین و یا حضوری به متقاضیان می باشند.

ثبت شرکت راهی برای انجام دادن فعالیت های خود به شکل قانونی و پیشبرد اهداف شرکت در راه تحقق یافتن آنها می باشد.

با انجام کارهای مربوط به ثبت شرکت می توانید خودرا به طور رسمی به دیگران بشناسانید  و خود و شرکای شرکت و کارمندان را بیمه کرده و بدین ترتیب از مزایای بیمه بودن استفاده کنید. با انجام ثبت شرکت می توانید سرمایه بیشتری در اختیار داشته باشید و به واسطه ثبت شرکت می توانید از بانک ها و همین طور موسسات مالی دریافت وام کنید.

مزیت ثبت شرکت در رشت

 •  ثبت شرکت باعث امنیت شغلی می شود. با ثبت شرکت خود در زمان  دریافت تسهیلات و وام به راحتی میتوانید اقدام کنید.
 •  در زمانی که اقدام به ثبت شرکت  می کنید در واقع با چند نفر شریک می شوید و در این زمان مسئولیت ها اعم از اجرای کارها, مدیریت و انجام امور مالی  وغیره بین افراد در شرکت تقسیم می شود و هر شخص مسئول انجام یک فعالیت در سیستم شرکت می باشد. این کار باعث تسهیل شدن راه رسیدن به اهداف شرکت خواهید شد.
 •  با اقدام به ثبت شرکت در رشت باعث  افزایش دایره فعالیت های خود خواهید شد و مشتریان شرکت امور خود را با اعتماد بیشتر به شما می سپارند.
 •  با انجام کارهای مربوط به ثبت شرکت می توانید برای گرفتن نمایندگی های دیگر برای شرکت اقدام کنید. برای گرفتن نمایندگی مجاز در خارج از کشور حتما باید شرکت خود را به ثبت رسانده باشید  زیرا به فرد حقیقی جواز اعطای نمایندگی تعلق نمی گیرد.
 • از دیگر مزایای  ثبت شرکت امکان شرکت در مناقصات و مزایده های شرکت ها و موسسات می باشد.
 • داشتن استقلال در کاروبهره بردن از مزایای بیمه از دیگرمزایای ثبت شرکت می باشد.
 • ثبت شرکت و اخذ وام مزیت آخر ثبت شرکت است.
 • بعد از ثبت شرکت می توانید هر نوع تغییراتی را در طول فعالیت شرکت در مجامع عمومی تحت عنوان ثبت تغییرات در رشت انجام دهید.

مدارک ثبت شرکت در رشت

 • تمامی سندها از جمله اساسنامه و شرکتنامه و صورتجلسه موسسین  شرکت  که باید در دو نسخه به امضای شرکا و مدیر عامل رسیده باشد.
 • تمامی مدارک هویتی خود  وشرکا و سهامداران باید کپی برابر اصل شوند و جهت ثبت شرکت در رشت ارایه شوند.

مدت زمان ثبت شرکت در رشت

مدت زمان بررسی اولیه اطلاعات درج شده در سایت توسط کارشناسان دو تا سه روز زمان می برد. در صورت کامل بودن و تایید شدن مدارک زمان آن تا 5 روز افزایش می یابد.

در صورتی که با مشاوران تماس بگیرید و تمام مدارک خود را آماده و ارایه بدهید. پس از آن ثبت شرکت آغاز شده و حداقل ده روز کاری زمان بر است. با سپردن کارهای ثبت شرکت در رشت به مشاوران مجرب گروه ارزان ثبت ثبت شرکت در اسرع وقت برای شما انجام می شود.

هزینه ثبت شرکت در رشت

این هزینه ها بر مبنای تعداد موسسان و سرمایه اولیه و نوع شرکت قابل تغییر است. می توانید برای اطلاع از هزینه ثبت شرکت در رشت با ارزان ثبت  در ارتباط باشید تا اطلاعات مکفی در این زمینه به شما ارایه شود.

ثبت شرکت آنلاین در رشت

در عصر امروز به دلیل الکترونیکی شدن امور، اکثر کارها به طور کامل یا بخشی از آن ها حداقل توسط اینترنت انجام می شود. به همین جهت دیگر افراد برای انجام کارهای خود به موسسات رجوع نمی کنند و بدین ترتیب در وقت و هزینه و نیز انرژی صرفه جویی می شود به همین منظور اداره ثبت شرکت ها هم در راستای ایجاد طرح دولت الکترونیک اقدام به ثبت نام سامانه ای شرکت ها می کند.

با الکترونیکی شدن امور در اداره ثبت شرکت ها  دیگرشاید ازدیاد جمعیت جهت انجام امور ثبت شرکت نخواهیم بود. افراد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها اقدام به ثبت نام اولیه جهت تایید نام شرکت خود کنند.

برای اجتناب از کارهای مربوط به درج اطلاعات درسامانه اداره ثبت شرکت ها می توانید با مشاوران ما در ارزان ثبت در ارتباط  باشید تا در کمترین زمان و به طور صفر تا صد وکاملاً تضمینی اقدام به انجام کارهای مربوط به ثبت شرکت رشت انجام گیرد.

با توجه به نوع فعالیت خود در شرکت می توانید شرکت خود را با عنوان شرکت با مسیولیت محدود و یا سهامی و یا دیگر نوع شرکت های قابل ثبت  درشهر رشت به ثبت برسانید.

 

مراحل ثبت شرکت در رشت
مراحل ثبت شرکت در رشت

مراحل ثبت شرکت در رشت

بعد از وارد شدن به سایت اداره ثبت شرکت ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir اقدام به درج اطلاعات خود در این سامانه می کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات متقاضی  و درج ادرس اصلی شرکت و غیره  می باشد. قبل از  اقدام به ثبت شرکت باید مواردی مانند نام شرکت (حتماً بعد از انجام روند ثبت شرکت برای تجاری سازی نام شرکت با ثبت برند در رشت اقدام کنید.)، سرمایه آن، شرکا و سمت ها و سهمشان درشرکت و نیز سرمایه شرکت و قالب ثبتی آن  را انتخاب کنید.

بعد از ورود اطلاعات فوق و سایر اطلاعات خواسته شده در سامانه  باید اساسنامه و سایر مدارک شرکت در سایت ارایه شود که در صورت تکمیل بودن تمامی مدارک اطلاعات شما ثبت می شود و جهت بازرسی توسط کارشناس مربوط اقدام می شود.

اگر مدارک و اطلاعات فرستاده شده دارای نقص باشد برای شما یک پیام جهت تصحیح مدارک فرستاده می شود. ولی در صورت تایید مدارک و بی نقص بودن مدارک اعلامیه تایید نام را گرفته و سپس باید مدارک تایید شده را همراه با آگهی ثبت تاسیس شرکت و شماره ثبت و ملی شرکت دریافت کنید.

در صورت هرگونه سوال در خصوص مراحل انجام ثبت شرکت در رشت با مشاوران مجرب ما در ارزان ثبت تماس بگیرید تا اطلاعات کامل و مفیدی در این راستا در اختیارتان قرار گیرد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در رشت

همان طور که می دانیید برای ثبت شرکت باید بر اساس قانون تجارت عمل کنید و قوانین حاکم بر آن را اجرا نمایید. در بین شرکت های تعیین شده از سوی قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص از جمله شرکت های بسیار ساده و معتبر در بین شرکت ها می باشند.

تاسیس شرکت سهامی خاص لازم به ارائه مدارک شناسایی سه سهامدار و دو بازرس و در شرکت با مسئولیت محدود نیازمند ارائه مدارک دارندگان سهم الشرکه می باشد. شرکا و سهامداران موظف هستند سرمایه مشخصی را برای تاسیس شرکت تعیین کنند. در شرکت سهامی 35 درصد از سرمایه شرکت باید در حساب شرکت در شرف تاسیس بلوکه نماید.

ثبت موسسات غیر تجاری در رشت

موسسات انتفاعی برای ثبت نیازمند دو شریک و یک میلیون ریال سرمایه است که اعضاء به میزان سهم الشرکه ای که در شرکت دارند از سود و زیان شرکت بهرمند می شوند. برخی از موسسات نیز نوع غیر انتفاعی دارند و برای ثبت آنها لازم است مجوز دریافت شود. متقاضیان می بایست با ارائه اصل مدارک و ثبت اطلاعات در سامانه ثبت شرکت ها درخواست ثبت موسسه را انجام دهند.

ثبت انواع شرکت های خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی در رشت
ثبت انواع شرکت های خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی در رشت

ثبت انواع شرکت های خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی در رشت

برای تاسیس هر یک از شرکت های خدماتی یا پیمانکاری یا بازرگانی می بایست موضوعی مرتبط در موارد عنوان شده تنظیم کنید. از آنجایی که هر شرکت تجاری برای انجام برخی فعالیت ها تاسیس می شود طراحی موضوع بسیار اهمیت دارد. متخصصان و کارشناسان ثبت ارزان بهترین موضوع فعالیت شرکت شما را تنظیم خواند کرد.

آیا نیازی به آگهی روزنامه رسمی بعد از ثبت شرکت می باشد ؟

یکی از کارهای مهم بعد از انجام مراحل ثبت شرکت درج آگهی روزنامه رسمی کشور می باشد. به منظور انجام این کار باید با پرداخت هزینه آگهی تاسیس شرکت و ارایه اطلاعات کامل شرکت آن را در روزنامه رسمی کشور ثبت کنید.

با دریافت آگهی ثبت شرکت شماره مکانیزه ای که روی آن درج شده است را می توانید در روزنامه رسمی کشور وارد کنید. بعد از پرداخت هزینه آگهی را در روزنامه رسمی انتشار خواهد یافت. یک نسخه از آگهی هم برای شما پست خواهد شد.

نکته: یکی از مهم ترین مسایل در زمان ثبت شرکت مشخص کردن موضوعی است که شرکت در آن راستا و برای رسیدن به آن هدف فعالیت می کند. این کار به این دلیل است که در طول زمان فعالیت شرکت با هیچ مشکل و محدودیت کاری برنخورد و تمام فعالیت ها در اساسنامه قید شود. در زمان درج موضوع فعالیت تمام تصمیم گیری ها باید بر اساس امور ثبتی و  حقوقی باشد و تماماً از نکات حقوقی استفاده شود.
در راستای تعیین متن اساسنامه شرکت خود می توانید با مشاوران مجرب ما در این امر تماس حاصل فرمایید و دیگر نگران پیچیدگی های حقوقی ثبت شرکت خود نباشید.

آدرس اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در رشت

هر چند برای ثبت شرکت نیازمند مراجعه حضوری نیستید. می توانید از طریق سایت اداره ثبت شرکت ها کلیه مراحل را انجام دهید اما اصل مدارک باید به آدرس رشت، بلوار امام خمینی، لاله پست گردد.

 ثبت شرکت در شهرهای استان گیلان

 •  ثبت شرکت در لاهیجان
 •  ثبت شرکت در بندرانزلی
 •  ثبت شرکت در آستارا
 •  ثبت شرکت در رودبار
 • ثبت شرکت در لنگرود
 • ثبت شرکت در فومن
 • ثبت شرکت در آستانه اشرفیه
 • ثبت شرکت در ماسوله
 • ثبت شرکت در صومعه سرا
 • ثبت شرکت در رودسر
 • ثبت شرکت در سیاهکل
 • ثبت شرکت در منجیل
 • ثبت شرکت در ماسال
 • ثبت شرکت در املش
 • ثبت شرکت در رضوان شهر
به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :