استعلام ثبت برند

استعلام برندها

استعلام ثبت برند را بهتر است با تجارب کارشناسان مجرب حقوقی انجام دهید . قبل از آن که شما ثبت برند را انجام دهید باید در رابطه با استعلام برندهای ثبت شده اطلاعاتی را کسب نمایید و به منظور این امر اقدامات لازم را انجام دهید. با استعلام برند قبل از ثبت می توانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید . در ادامه به نحوه و شرایط استعلام برند ها خواهیم پرداخت.

استعلام ثبت برند

در دنیای امروز به دلیل بالا بودن گنجایش ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انتخاب برند بسیار سخت تر از گذشته شده است به نحوی که اگر به منظور استعلام برند هایی که ثبت شده اند مبادرت نمایید و برند مورد نظر در گذشته ثبت شده باشد دیگر نمی توان آن برند را به ثبت رساند.

همانطور که می دانید برای ثبت برند ابتدا باید دید که این برندی که قصد ثبت آن را داریم آیا قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است یا خیر. اگر این برند قبلا توسط فرد یا شرکت دیگری ثبت شده باشد شما دیگر نمی توانید آن را ثبت کنید و هزینه شما و وقت شما برای ثبت برند مورد نظر هدر خواهد رفت.

سبب می گردد که در وقت و هزینه شما صرفه جویی صورت بگیرد هم چنین استعلام برند  پروسه ای می باشد که از وب سایت اداره مالکیت فکری قابل انجام می باشد اما به طور معمول اشخاص عادی به هنگام استعلام برند به اشتباه می افتند و تا مشاهده می کنند که در استعلام برند و در بخش استعلام برند نام دقیقا متشابه خودشان ثبت نشده است با خیال این که برندشان در گذشته به ثبت نرسیده است به منظور ثبت برند مدنظر خود مبادرت می نمایند.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع شرکت های تجاری به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نکات مهم در استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند قبل از ثبت، مواردی را به شرح ذیل تبیین خواهد نمود:

  • در صورتی که در عنوان علامت متشابه عبارت مورد نظر وجود داشته باشد.
  • در صورتی که یکی از کلمه ها عنوان علامت عینا برابر عبارت مورد نظر باشد.
  • در صورتی که در عنوان علامت مشابه عنوان مورد نظر وجود داشته باشد.

در صورت ثبت علامت مورد نظر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، شماره ثبت و مالک علامت هم  قابل شناسایی خواهد بود.

استعلام برند قبل از ثبت راهی مطمئن به منظور ثبت علامت دلخواه در طبقه مورد نظر خواهد بود. برای اطلاع از طبقات برند بهتر است با وکلای ارزان ثبت در تماس بوده و در این راستا اطلاعات کسب کنید.

استعلام برندها
استعلام ثبت برند فوری

نحوه استعلام برند و علامت تجاری

مراحل استعلام برند به چه صورتی می باشد :

به منظور این امر دو شیوه وجود دارد که به شرح ذیل می باشد:

در روش اول با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی به آدرس اینترنتی www.iripo.ssaa.ir و انتخاب دکمه جستجو، به صفحه جستجو وارد شده و نام و طبقه درخواستی موردنظر خود را مشخص کنید. سپس با کلیک روی گزینه جستجو، سابقه ثبت برند موردنظر خود را استعلام نمایید.

در روش دوم با وارد شدن به سامانه رسمی کشور به آدرس اینترنتی www.rrk.ir و مراجعه به بخش آگهی های قانونی، نوع آگهی خود را علامت تجاری انتخاب کنید و اسامی موردنظر خود را برای استعلام وارد نمایید و با جستجو از میان روزنامه ها برند خود را استعلام کنید. طبیعی است در صورت تکراری بودن برند و علامت تجاری، بایستی نام دیگری را برای برندتان انتخاب کنید.

انتخاب نام برند و علامت تجاری

نکته های مهم به منظور انتخاب برند مناسب به شرح ذیل می باشد:

از خصوصیات مهم یک برند ابتکار و خلاقیت در آن است. برند در عین سادگی و عدم تشابه با برندهای دیگر، باید دربردارنده طراحی و ظرافت زیبا و خاصی باشد. هم چنین مطلوب  است از کلمه های عامیانه، اشکال هندسی و اعداد در طراحی علامت تجاری  استعمال ننمایید زیرا دربردارنده هیچ گونه خلاقیتی نمی باشند.

برند نباید به نحوی باشد که مصرف کننده به اشتباه بیفتد و نتواند بین دو علامت تجاری یا برند تفاوت به وجود بیاورد  و دچار سردرگمی گردد. ایجاد اشتباه در نظر مشتری سبب گمراه شدن  او در انتخاب نمودن و خریداری نمودن کالا می گردد.

در برند بایستی از علامت های بیانی و قابل نوشتن استعمال نمود زیرا مزیت بزرگ آن ها، مشترک بودن آن ها با حروف الفبا می باشد.

استفاده از حروف اختصاری به منظور نشان دادن نام طولانی شرکت، سازمان یا موسسه ای پس از ثبت شرکت ، به نحوی بایستی باشد که حروف اول کلمه های ترکیب شده آن سازمان کنار هم قرار بگیرد و یک کلمه را به وجود آورد.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ارزان ثبت در ارتباط باشید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :