ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی کشور

روزنامه رسمی کشور

روزنامه ی رسمی کشور به عنوان جایگاه اطلاعات و قانون و مقررات کشور، عضو عمده و  قانونی اطلاع رسانی حقوقی شمرده می شود. در این متن ما به توضیح اجمالی ثبت آگهی در روزنامه رسمی کشور خواهیم پرداخت . بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

روزنامه رسمی کشور چیست

روزنامه رسمی کشور وظیفه ها و اختیارهایی را دربردارد که به شرح ذیل می باشد: بعضی از آگهی های قانونی قضایی مانند آگهی تاسیس شرکت و آگهی ثبت شرکت و ثبت شرکت ها و علامت های تجاری را چاپ و نشر می کند.

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی

با عنایت به ماده 6 آیین نامه  قانون تجارت وزارت دادگستری و ماده ی 197 قانون تجارت در طی مدت زمان یک ماه از تاریخ ثبت شرکت، بایستی چکیده ی شرکت نامه و پیوست های آن به وسیله موسسه ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مقر اصلی شرکت با تقبل نمودن هزینه ها به وسیله  خود شرکت چاپ و منتشر گردد.

به همین منظور به ثبت رساندن شرکت در قوه ی قضاییه ضروری و الزامی می باشد تا بعد از انجام مرحله های ثبت و کامل نمودن مدارک و اخذ کد ثبتی شرکت به منظور آگهی تاسیس قید آگهی در روزنامه ی رسمی مبادرت کنید.

روزنامه رسمی کشور
روش ثبت آگهی در روزنامه رسمی کشور

روش های ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی

درخواست کنندگان به منظور ثبت آگهی در روزنامه رسمی، بایستی بعد از انجام دادن مرحله های  قانونی وبعد از به  ثبت رساندن آگهی خود در اداره های ثبت، با رجوع نمودن به پایگاه  روزنامه رسمی کشور به نشانی  http://rrk.ir به منظور ثبت آگهی در روزنامه رسمی مبادرت کنند .در خصوص همین امر  مرحله های  ذیل بایستی  صورت بگیرد :

  1. بعد از رجوع  به وبگاه در سمت چپ سایت در قسمت ثبت نام کاربر جدید کلیک نمایید.
  2. بعد از آن شماره موبایل را به منظور دریافت نمودن پیامک و آدرس و کدپستی را به منظور اخذ رونوشت کاغذی روزنامه قید نمایید .
  3. بعد  از تایید نمودن اطلاعات و با با وارد نمودن  نام کاربری و رمز عبور به صفحه کاربری خود وارد  شوید.
  4. با وارد شدن به صفحه شخصی من، با کلیک نمودن بر روی قسمت هزینه آگهی ، شماره الکترونیکی 18 رقمی را وارد کنید و با وارد نمودن رمز دوم اطلاعات بانکی خود را قید نمایید. (هزینه ی  چاپ و انتشار آگهی تنها به شکل اینترنتی قابل پرداخت می باشد).
  5. با پرداخت نمودن هزینه ی آگهی شماره پیگیری به شما اعطا می گردد و شما قادر می باشید موقعیت ثبت آگهی خود را در روزنامه به وسیله همین سامانه رد جویی نمایید.

وضعیت  آگهی قادر می باشد یکی از حالت های ذیل را داشته باشد:

  1. دریافت شده از ثبت
  2. آماده ارسال به چاپ
  3. در حال انتشار امضا نشده
  4. انتشار یافته امضا نشده
  5. انتشار یافته امضا شده (یعنی آگهی چاپ شده است).

با سپری و طی  5 روز کاری آگهی شما در پورتال روزنامه رسمی کشور چاپ و منتشر می شود و رونوشت الکترونیکی ارزشمند آن قابل اخذ  می باشد . هم چنین قادر می باشید فایل PDF آن را از قسمت رد جویی آگهی دانلود نمایید.

وقتی که در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران  تاسیس شرکت آگهی می شود ،آخرین قدم به منظور ثبت یک شرکت سپری شده  است که بایستی بعد  از تشکیل و راه اندازی شرکت به منظور انتخاب نمودن حوزه مالیاتی و تشکیل شدن پرونده دارایی، تهیه و تدوین دفاتر قانونی و پلمپ دفاتر و دریافت  کد اقتصادی مبادرت کنید.

شایان ذکر است که علاوه بر ثبت و آگهی عمومی فعالیت تجاری که در ابتدای مسئله انجام می شودتصمیم های  مجمع عمومی در رابطه با  تغییرات سرمایه،ابطال  شرکت و چگونگی  تصفیه آن هم  بایستی  در مرجع ثبت و روزنامه رسمی، ثبت گردد و چاپ و منتشر شود.

وظایف روزنامه ی رسمی کشور

دیگر وظیفه های وظایف روزنامه ی رسمی به شرح ذیل می باشد:

_ تمامی مقررات و قوانین و مصوبه های  مجلس، نظام نامه ها و مصوبه های  هیات دولت، آراء وحدت رویه وزارت خانه عالی کشور و وزارت خانه دادگستر اداری را چاپ و منتشر می کند.

– محتوای  حکم قطعی در رابطه با اعتراض به علامت ثبت شده مطابق تبصره ماده 11 قانون فعالیت گروه ها  و جمعیت ها و …مصوب 1310.4.1را چاپ و منتشر می کند.

– آگهی دعوت هیئت بدهکاران موضوع ماده 25 قانون موسسه تصفیه کارهای ورشکستگی مصوب  1328.4.24 را چاپ و منتشر می کند.

– تشکیل یا ابطال  هر نوع شرکت را که مطابق مقررات و  قوانین موضوعه در موسسه ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد را درج می نمایند .

– اعلان لازم به دارنده مجهول سند تجاری برابر مواد 324 و 327 قانون تجارت را چاپ و منتشر می کنند.

– چکیده نامه شرکت خارجی یا شعبه آن را  بعد از ثبت مطابق ماده 20 آیین نامه اجراء قانون ثبت شرکت ها مصوب  1310.3.2را چاپ و منشر می کند.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ارزان ثبت 

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :