لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

تفاوت وظایف هیات مدیره و مدیر عامل


یک نظام موفق و تاثیرگذار حاکمیت شرکتی به منظور اعضای هیئت مدیره و مدیران طرحی را به وجود میآورد که به منظور وظیفه های خود مطلغ باشند و به آن ها احترام بگذارند.

تفاوت وظایف هیات مدیره و مدیر عامل

وظایف و مسئولیت‌های هیئت مدیره

 1. یک شرکت تحت سرپرستی و رهبری اعضای هیات مدیره خودش اداره می‌ گردد، بعد از آن سرپرستی و رهبری از هیات مدیره به مدیر عامل و از مدیر عامل به مدیران ارشد به منظور مدیریت و سازمان‌دهی کارهای روزانه شرکت منتقل می گردد. به همین ترتیب هیات مدیره به نمایندگی از جانب سهامداران شرکت، کار سرپرستی و کنترل را انجام می‌دهند.
 2. مهم‌ترین عملکرد هیات مدیره تصمیم‌گیری به منظور انتخاب و ارزیابی و بررسی مدیر عاملی  می باشد که دربردارنده شرایط لازم و شایسته باشد و از لحاظ اخلاقی مورد تایید وتصدیق اعضا باشد. هم چنین به وسیله هیات مدیره تیم مدیران ارشد تعیین می شوند و مورد تایید و تصدیق واقع می گردند.
 3. مدیران مجموعه‌ای از تجربه ، دانش، داوری و قضاوت را به منظور شرکت همراه با خود می برند ، به همین ترتیب نبایستی فقط علاقه های خاص سهامداران را در کارهای شرکت مدنظر قرار دهند.
 4. در رفتار مدیران کاردان همیشه شک و تردید‌های سازنده وجود دارد، آنان  با قطغیت  پرسش‌های موثری را مطرح می نمایند ، کارها را با دقت بررسی می نمایند و در رابطه با  فعالیت‌هایی که صورت می پذیرد سوال می‌کنند وخو.استان این می باشند که  اطلاعات درست و کامل و پاسخ‌های صادقانه دریافت نمایند، مدیران کاردان همیشه تلاش‌های خود را در یک امتداد یکپارچه می‌سازند و ضمانت  خود را نسبت به شرکت، برنامه و ایده های کسب و کار و هم چنین ارزش‌های بلند مدت سهامداران هویدا می نمایند.
 5.  جهت سرپرستی بر راندمان شرکت، هیات مدیره خود را صاحب حق  می‌داند که روی نظر،بیانیه ‌ها و باورهای مدیران اجرایی، پیشنهاداتی که به وسیله نماینده قانونی شرکت مطرح می‌شوند، نظر حسابداران و دیگر اشخاص متخصص شرکت تکیه نمایند. هیات مدیره می بایست پرسش‌هایی را مطرح نماید و پاسخ‌هایی را  در رابطه با ‌این که مدیران چگونه طرح ها و برنامه ‌های شرکت را اداره می‌ نمایند دریافت نمایند تا بدین وسیله علاوه بر بیانیه ‌هایی که به هیات مدیره ارائه می‌گردد از پیشنهادها و چگونگی  تصمیم گیری مدیران هم  مطلع شوند. هم چنین درهر زمانی که هیات مدیره و انجمن آن ها لازم بدانند قادر می باشند  از مشاوران خود مختارهم کمک بگیرند.
 6. اعضای هیات مدیره  هم با برعهده داشتن نقش سرپرستی  خود به سهامداران و دیگر موسسان شرکت‌ این امکان را می‌دهند که از مدیران شرکت انتظار داشته باشند که سخت‌کوشانه و با قدرت بر روی کارها و فعالیت‌های متداول و رایج شرکت نظارت و سرپرستی داشته باشند. اما آن ها نبایستی انتظار داشته باشند که اعضای هیات مدیره با انجام دادن همان اموری که مدیر عامل و تیم مدیران ارشد انجام می‌دهند تراز مدیریت و اداره  و سرپرستی کسب و کار شرکت را کوچک و بی‌ارزش بشمارند.

نقش سرپرستی هیات مدیره علاوه بر انتخاب و سرپرستی بر کار مدیر عامل شرکت، خیال گسترده ای از مسوولیت‌ها را در برمی گیرد که از جمله ‌این مسوولیت‌ها می‌توان به مواردی به شرح ذیل اشاره نمود:

 1. برنامه‌ریزی به منظور رشد و گسترش مدیریت و جانشینی.
 2. استنباط، مرور و سرپرستی بر اجرایی شدن راهبردها و برنامه‌های شرکت.
 3. استنباط و تایید و تصدیق عملکرد برنامه‌های سالانه و بودجه ‌این برنامه‌ها.
 4. تمرکز بر روی صداقت و شفافیت صورت‌ها و بیانیه های مالی شرکت.
 5. مشورت با مدیران در خصوص مسئله های مهمی‌که در حال حاضر شرکت با آن روبرو شده است. هیات مدیره قادر می باشد تجربه ها و نظرهای گوناگون و پهناوری را در اختیار مدیران قرار دهد.
 6. بررسی و ارزیابی و تصدیق راندمان های با اهمیت و مهم شرکت.
 7. کاندید نمودن مدیران و اعضای انجمن ‌ها و  سرپرستی بر حاکمیت شرکتی موثر.
 8. سرپرستی بر تبعیت  از قانون و مسئله های اخلاقی.

نقش و وظایف مدیر عامل و دیگر مدیران ارشد اجرایی

راه و روش های مدیریتی مدیر عامل و چیرگی ها رهبری و سپرستی او می‌تواند مقام کلی شرکت را معین نموده و به این ترتیب پیروزی  یا شکست شرکت را در نهایت معین نماید . مدیر عامل فرد پایه و اساس شرکت می باشد که پیروزی طرح و برنامه ها وراهبرد های شرکت را برای تعیین جهت‌گیری‌های کلی سازمان مدیریت نموده و منبع های در دسترس را در راستای عملیاتی و اجرایی نمودن ماموریت‌ها، چشم‌اندازها و هدف ها  راهنمایی می نماید.

میانجی بین بازار، تجزیه و تحلیل‌های سرمایه‌گذاری و رسانه با مدیر مالی شرکت  مدیرعامل می باشد. مدیر مالی با همراهی و همیاری مدیر عامل تلاش و کوشش می نماید  تا در نتیجه های مالی و عملیاتی که به منظور شرکت چاپ و منتشر می شوند همکاری نماید. مدیر عامل بیشترین چیرگی ها و مهارت های  نرم را استعمال می نمایند. از این رو دیگر مدیران اجرایی بایستی راه و روش ‌های مدیریتی و چیرگی ‌های سرپرستی خود را با راه و روش ‌ها و چیرگی ‌های رهبری مدیر عامل هماهنگ نمایند  تا بدین نحو از سازگاری اهداف در شرکت اطمینان حاصل نمایند. نقش‌ها و مسوولیت‌های مدیر عامل و دیگر مدیران ارشد به تشریح ذیل می باشد:

اداره شرکت

عهده دار و سرپرست  فعالیت‌ها و کسب و کار روزانه شرکت  مدیر عامل و مدیر ارشد می باشند . برپایه استنباط و فهم ‌این که شرکت  چگونه فعالیت می نماید و به وسیله ‌این فعالیت‌ها  چگونه درآمد خود را به دست می آورد آن ها هدف های  راهبردی شرکت را به همراه بیانیه ‌های سالانه برنامه‌ها و بودجه شرکت که به وسیله هیات مدیره بررسی و ارزیابی و مورد تایید و تصدیق واقع شده اند هماهنگ می‌ نماید.

برنامه‌ریزی استراتژیک

به طور معمول نقش اصلی به منظور سرپرستی و رهبری در برنامه‌ریزی راهبردی شرکت را مدیر عامل و مدیر ارشد  برعهده دارند. آن ها برنامه‌های کاربردی  را تعریف نموده و به منظور اجرایی نمودن آن ها، مبادراتی را انجام می دهند که به تشریح ذیل می باشد:

 1. بودجه و برنامه سالانه راندمان شرکت را تنظیم می نمایند.
 2. مدیران شایسته را انتخاب می نمایند و بنیادی تاثیرگذار به منظورموسسه راه اندازی و تاسیس می نمایند.
 3. خطرهای احتمالی مدیریتی را تشخیص می دهند.
 4. شفافیت و افشا در تدوین گزارش‌های مالی.

مدیر ارشد عهده دار این می باشد که تمامی قاعده ها و بیانیه ‌های مالی شرکت را هماهنگ نماید ، هم چنین مدیرارشد بایستی  یک زمان بندی درست و دقیق جهت ارائه بیانیه های مالی شرکت مشخص نماید.

مسئول انجام فعالیت‌های شرکت بر پایه مقررات و قوانین اخلاقی  مدیرعامل و مدیر ارشد هستند. آن ها نبایستی منفعت های شخصی خود را نسبت به منفعت های شرکت و سهامداران آن در تقدم  قرار دهند.

مدیر ارشد ضمن جلسه هیئت مدیره نبایستی از مشغله های کاری خودش صحبتی به میان بیاورد بلکه بایستی در رابطه با نتیجه هایی که به دست آمده است به اشخاص حاضر در آن جلسه توضیح بدهد.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مجامع عمومی در شرکتهای سهامی

مجامع عمومی در شرکتهای سهامی -مجامع عمومی در شرکتهای سهامی در واقع شبیه به «قوه مقننه» می باشد که ترکیبی از کلیه اعضاء شرکت می باشد. ماده ۷۳ لایحه اصلاحی انواع مجامع عمومی را به شرح زیر بر شمرده است: 1- مجمع عمومی مؤسس۲- مجمع عمومی عادی 3- مجمع عمومی فوق العاده

مراحل ثبت تغییرات شرکت

مراحل ثبت تغییرات شرکت -به طور کلی، شرکت ها برای ثبت تغییرات می بایست اقدامات ذیل را انجام دهند. تنظیم صورتجلسه و امضا ذیل تمام اوراق توسط شرکا مراجعه به سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها به نشانی https://irsherkat.ssaa.ir بارگذاری مدارک و درج اطلاعات خواسته شده در سامانه ی فوق ارسال مدارک از طریق پست

انحلال شرکت تعاونی

انحلال شرکت تعاونی - هر شرکت تعاونی بعداز ثبت بر اساس دلایلی می تواند منحل شود ، به طور کلی انحلال شرکت تعاونی باید بر اساس قوانین شرکت در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد در این مقاله به مطالعه بیشتر این مورد بپردازید .

ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت - شرکت زمانی می تواند تغییراتی در اساسنامه بوجود آورد که ابتدا به ثبت رسیده باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر در مورد ثبت تغییرات شرکت پرداخته می شود .

تغییر شماره ثبت با شناسه ملی شرکت

تغییر شماره ثبت با شناسه ملی شرکت - امکان تغییر شماره ثبت یا شناسه ملی شرکت ها وجود ندارد، مگر این که به اشتباه به دو شرکت شماره واحدی اختصاص یافته باشد که در این صورت به نظر می رسد، شماره متعلق به شرکتی است که تاریخ ثبت آن قبل از تاریخ ثبت شرکت دیگر است و لازم است برای شرکت با تاریخ ثبت مؤخر شماره

تشریفات ثبتی مربوط به انحلال و تصفيه شرکت ها

تشریفات ثبتی مربوط به انحلال و تصفيه شرکت - تصمیم راجع به انحلال و اسامی مدیر یا مدیران تصفیه و نشانی آنها با رعایت ماده ۲۰۷ این قانون باید ظرف پنج روز از طرف مدیران تصفیه به مرجع ثبت شرکت ها اعلام شود تا پس از ثبت برای اطلاع عموم در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشاری که اطلاعیه ها و آگهی های

فرآیند ثبت انحلال شرکت سهامی خاص

فرآیند ثبت انحلال شرکت سهامی خاص - شرکتهای سهامی که در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده اند می توانند بعد از ثبت در صورت عدم فعالیت اقدام به انحلال شرکت سهامی خاص نمایند

تفاوت وظایف هیات مدیره و مدیر عامل

یک نظام موفق و تاثیرگذار حاکمیت شرکتی به منظور اعضای هیئت مدیره و مدیران طرحی را به وجود میآورد که به منظور وظیفه های خود مطلغ باشند و به آن ها احترام بگذارند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟